آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223568
تاریخ انتشار : 6 آبان 1396 9:11
تعداد بازدید : 820

آزمایش موفقیت آمیز خودروی پرنده ایرباس

کمتر از یک سال پیش بود که ایرباس در نمایشگاه خودرو در ژنو از خودروی پرنده خود رونمایی کرد و حالا اعلام کرده است که اولین آزمایش های تاکسی پرنده این شرکت با موفقیت انجام شده است.


فناوران- سال گذشته، شرکت ایرباس در پروژه ای با نام ایرباس شهری خودرانی معرفی کرد که برای حمل مسافران در مناطق شهری طراحی شده بود و حالا ایرباس خبر داده که برای اولین بار این خودروی هوایی را آزمایش کرده است. در صورت اجرایی شدن طرح ایرباس این خودروی پرنده می تواند راهی باشد برای فرار از مسیر های پرترافیک و رسیدن سریع تر به مقصد.
شرکت ایرباس قصد دارد برای ارایه تاکسی های هوایی خود با تاکسی های اینترنتی هم وارد کار شود به همین دلیل این شرکت در حال رایزنی با سرویس اوبر نیز هست؛ شرکت اوبر به دنبال سرویس هوایی برای خدمات تاکسی خود است.
مدل ایرباس شهری در نمایشگاه تجهیزات هوایی پاریس، در اوایل سال جاری میلادی به نمایش گذاشته شده بود؛ این هواپیمای عمودپرواز الکتریکی که نیروی مورد نیاز خود را از موتورهای برقی ۱۰۰ کیلوواتی تامین می کند، با استفاده از هشت پروانه و سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت، قابلیت حمل چهار سرنشین را دارد. 
ماریوس ببسل، مدیر تیم مهندسی پروژه ی ایرباس شهری گفت: پس از انجام این آزمایش، درک بهتری از پیشرانه های برقی ایرباس شهری پیدا کردیم که برای عملی کردن آن، آزمایش های سخت تر و بیشتری انجام خواهیم داد؛ درعین حال، مدل اصلی ایرباس شهری را هم در دست ساخت داریم. 
ایرباس قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ این محصول را در فرانسه به نمایش بگذارد. شرکت ایرباس و شرکت ایتال دیزاین در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۷ هم از یک خودرو مفهومی رونمایی کرده بودند که می تواند حمل ونقل شهری را در آینده متحول کند. این خودرو که پاپ آپ نام دارد، از یک کابین ماژولار دو نفره و یک بخش زمینی تشکیل شده است. این محصول همانند یک خودرو عمل کرده و در زمانی که ترافیک خیلی شدید باشد، می تواند به صورت عمودی پرواز کند.
هنگامی که مسافران به مقصد خود می رسند، هم ماژول زمینی و هم هوایی به ایستگاه های شارژ مخصوص خود برده شده و منتظر مسافران بعدی می مانند. 
ماتیوس تامسون، مدیر بخش خودروی پرنده ایرباس درباره این خودرو گفت: شاید تا 10 سال دیگر بتوانیم این محصول را تولید کنیم البته تا آن زمان خیلی چیزها باید پیشرفت کند از جمله هوش مصنوعی ، سیستم های هدایت پرواز، سیستم های ناوبری و خودران خودرو و البته فناوری پرواز امن، ما از هم اکنون کار را شروع کرده ایم. 
وی در پاسخ به این سوال که چقدر چنین وسیله ای می تواند ایمن باشد، می گوید: برای ایرباس ایمنی در پرواز مهم ترین اصل است و تا زمانی که از نظر ایمنی مطمئن نشویم، این محصول را تولید نمی کنیم. 
فیلیپ پرینی، مدیر طراحی شرکت ایتال دیزاین که از مطرح ترین شرکت های طراحی خودرو در جهان است هم درباره این خودرو می گوید: این وسیله از سه بخش شاسی، کابین و یک سیستم پروازی تشکیل شده است. ترکیب این سه قسمت می تواند انعطاف بسیاری در حمل ونقل ایجاد کند. با این روش این کابین در برخی اوقات می تواند در سیستم حمل ونقل ریلی قرار گیرد، برخی اوقات روی جاده حرکت کند و اگر سیستم لازم دید، پرواز کند.
البته ایرباس در زمینه طراحی خودروهای پرنده که به یک پهباد بزرگ شباهت دارد، تنها نیست. بسیاری از شهر های بزرگ در جهان به دنبال این ایده رفته اند که دبی یکی از آن هاست. چندی پیش در دبی آزمایش موفق پرواز یک تاکسی هوایی انجام گرفت. این تاکسی که ترکیبی از هواپیمای بی سرنشین و هلیکوپتر است، پرواز آزمایشی را بدون مسافر انجام داد. این تاکسی البته چندان ارتفاع نگرفت و حدود ۲۰۰ متر از زمین فاصله پیدا کرد و حدود ۵ دقیقه در حالت بدون سرنشین پرواز کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :