آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223574
تاریخ انتشار : 6 آبان 1396 9:12
تعداد بازدید : 832

اسناد پشتیبان خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان اصلاح شد

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نسخه به روز شده اسناد پشتیبان خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان در سایت تخصصی Cop.itrc.ac.ir بارگذاری شد.

فناوران - هفته گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که سند مراقبت از کودکان در فضای مجازی 13 آبان ماه منتشر می شود.
پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز پس از این خبر، اسناد پشتیبان خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان را منتشر کرد و از صاحب نظران خواست نقدهای خود را به این سند ارسال کنند. ظرف 48 ساعت نقدهایی زیادی به این سند وارد شد که درنتیجه پژوهشگاه نسخه جدید از این اسناد را منتشر کرد.
خوانساری، رییس پژوهشگاه توضیح داد: در راستای اطلاع رسانی عمومی و استفاده از نظرات متخصصان، شرکت ها و نهادهای فعال در این حوزه و اخذ بازخورد، اسناد پشتیبان سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان وزارت ارتباطات که دوم آبان ماه در سایت این وزارتخانه منتشر شد، ظرف مدت کمتر از ۴۸ ساعت با بازخورد تعدادی از فعّالان این حوزه از قبیل شرکت انارستان، موسسه تبیان، شرکت توسعه پردازان خلاق رایمون و شرکت جیوا روبه رو شدیم که تمامی پیشنهادهای اخذ شده، پس از بررسی در اسناد مذکور درج شد و نسخه اصلاح شده آن مجددا امروز در دسترس عموم قرار دارد.
وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان و لزوم اطلاع رسانی منظم، دسترسی به سوابق دانش تولید شده و نتایج اقدامات انجام گرفته در این حوزه و نیز به جهت تسریع در بهره گیری حداکثری از نظرات و مشارکت متخصصان و فعالان برای بهبود و ارتقای اقدامات و فعالیت ها، سایت اختصاصی مربوط به این برنامه توسط پژوهشگاه طراحی و آماده بهره برداری شده است که در آدرس Cop.itrc.ac.ir قابل دسترس است.خوانساری ادامه داد: کماکان آدرس پست الکترونیکی Cop@itrc.ac.ir جهت دریافت نظرات و پیشنهادات، در اختیار عموم قرار دارد و با دریافت پیشنهادات، آخرین نسخه اصلاح شده در سایت مربوط قرار خواهد گرفت. لذا از تمامی فعالان و متخصصان این حوزه می خواهیم ما را در این امر خطیر یاری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :