آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223587
تاریخ انتشار : 6 آبان 1396 9:20
تعداد بازدید : 568

اقبال به خرید موبایل از فروشگاه های اینترنتی بیشتر شد

همان طور که می دانید طرح رجیستری موبایل کار خود را از تاریخ 28 مهر آغاز کرده است و به همین دلیل بسیاری از مردم در مورد مشکلات احتمالی خریدن گوشی موبایل، افزایش قیمت و وضعیت بازار در این شرایط دچار نگرانی و تردید شده اند. پس از گفتگوی تلویزیون آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تلویزیون و بیان اینکه فروشگاه های اینترنتی معتبر می توانند به از بین بردن این حباب کمک کنند، فعالان این حوزه آمادگی خود را جهت پیشبرد این هدف اعلام کرده اند.

فناوران - سعید مرادی، یکی از فعالان در حوزه فروشگاه های اینترنتی آمادگی فروشگاه های اینترنتی بزرگ برای فعالیت در شرایط جدید اعلام کرد.
سعید مرادی با بیان این که بخش زیادی از گوشی های موبایلی که به صورت غیرقانونی وارد کشور می شوند تحت عنوان گارانتی بین الملل به فروش می روند، گفت: مطمئنا با اجرای طرح رجیستری این کالاها به مشکل برخواهند خورد و باید انتظار داشته باشیم که با نهایی شدن این طرح دیگر با پدیده ای به نام گارانتی بین الملل روبرو نباشیم. 
این در حالیست که نمایندگان برخی از شرکت های تولیدکننده ی موبایل، برای حفظ تصویر خوب برند در ذهن مشتریان و افزایش فروش خود، حتی به گوشی هایی که به صورت غیرقانونی وارد کشور می شوند هم خدمات ارائه می کنند. همین موضوع باعث شده گوشی های قاچاق به صورت گسترده در بازار تحت عنوان گارانتی بین الملل یا اینترنشنال به فروش برسد. مرادی می افزاید در حال حاضر علاوه بر گارانتی بین الملل، با شرکت هایی روبرو هستیم که با دریافت درصدی ناچیز از واردکنندگان گوشی های قاچاق، این گوشی ها را گارانتی می کنند و سرویس چندان معتبری هم به مشتریان ارائه نمی دهند. اما پس از اجرای کامل طرح رجیستری تمام این گارانتی های نامعتبر کنار خواهند رفت و تنها گارانتی ها و شرکت هایی که از سوی وزارت صنعت و معدن اعلام می شوند مجاز به واردات گوشی موبایل و ارائه خدمات خواهند بود.
بنا بر گفته های این کارشناس، یکی از مشکلات حضور کالاهای قاچاق و گارانتی های نامعتبر در بازار ایران این است که رقابت را برای فروشنده هایی مانند دیجی کالا دشوار می کند. مرادی به این اشاره می کند که حتی پیش از این که طرح رجیستری آغاز شود، فروشگاهی مثل دیجی کالا تنها گوشی هایی را عرضه می کرده است که با دریافت مدارک لازم از تامین کنندگان، از ورود کاملا قانونی آن ها مطمئن بوده است؛ این در حالی است که بسیاری از مشتریان، قیمت گوشی های این فروشگاه را با قیمت گوشی هایی در بازار مقایسه می کنند که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده اند و طبیعتا ممکن است گاهی اختلاف نسبتا زیادی بین آن ها باشد.
مرادی معتقد است با اجرای طرح رجیستری این اختلاف قیمت ها کنار خواهد رفت و مردم متوجه می شوند که فروشگاه های اینترنتی معتبر هیچ گاه گران فروشی نکرده اند. او می افزاید به همین دلیل که دیجی کالا پیش از این هم تنها گوشی های کاملا قانونی می فروخته است، قیمت گوشی های دیجی کالا با اجرای طرح رجیستری افزایش پیدا نخواهد کرد و اگر افزایش قیمتی هم وجود داشته باشد، مثل گذشته مستقیما از طرف شرکت های واردکننده است. در نهایت سعید مرادی پیش بینی کرده با توجه به این که این فروشگاه اینترنتی جزو معدود فروشنده هایی بوده که از پیش از این هم تنها کالاهای کاملا قانونی می فروخته و به همین دلیل تعامل بسیار خوبی با شرکت های واردکننده ی اصلی داشته است، با زیرساخت مناسبی که مهیا کرده می تواند با اجرای طرح رجیستری بهتر و بیشتر از قبل گوشی بفروشد و با استقبال خوب مردم روبرو شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :