آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223588
تاریخ انتشار : 6 آبان 1396 9:21
تعداد بازدید : 972

محدودیت فرزندان گیتس و جابز در استفاده از موبایل

شاید برایتان جالب باشد بدانید در دنیا مدرن امروزی که همه با وسایل تکنولوژی خو گرفته اند، دو چهره برتر تکنولوژی یعنی بیل گیتس و استیو جابز به ندرت اجازه می دهند که فرزندانشان از ابزارهای هوشمندی که خود خالق آن ها بوده اند، استفاده کنند. فرزندان بیل گیتس و استیو جابز برخلاف داشتن پدرانی سرشناس در حوزه تکنولوژی و ارتباطات از تکنولوژی کمتر در زندگی شان استفاده می کنند.

اقتصاد نیوز - چهره های برتر تکنولوژی به کرات گفته اند که برخلاف تصور رایج مبنی بر اینکه خانه های ما پر از ابزارهای هوشمند تکنولوژیک است، واقعا اینطور نیست و سعی می کنیم استفاده از این ابزارها را در محیط خانه محدود کنیم.
بیل گیتس، مدیر عامل اسبق مایکروسافت می گوید: هنگامی که دخترم در سن پایین به یک بازی ویدیویی وابستگی شدید پیدا کرد، به این نتیجه رسیدم که نباید تا رسیدن به سن قانونی تلفن همراه در اختیارش بگذارم؛ در حالی که امروز میانگین سن استفاده از گوشی های هوشمند در بین بچه ها ۱۰ سالگی است.
استیو جابز مدیر عامل اپل هم در مصاحبه های خود پاسخی مشابه بیل گیتس داده بود. در سال ۲۰۱۰ اولین تبلت های این شرکت به بازار آمد. در همان روزها جابز در مصاحبه با یکی از روزنامه ها گفت: فرزندان من از این وسیله استفاده نمی کنند. ما میزان استفاده از فناوری را در خانه برای فرزندانمان محدود کرده ایم.
جابز سه فرزند دارد و در شرح حال زندگی خانوادگی اش گفته است که فرزندانش هر شب دور یک میز بزرگ همراه خانواده شام می خوردند و درباره کتاب های مختلف، تاریخ و موضوعات جالب و متنوع بحث می کردند. در این حین هیچ کدام از فرزندانش از جیبش آی پد یا تبلت در نمی آورد و به هیچ عنوان به نظر نمی رسید که هیچ کدام از آن ها  به این وسایل اعتیاد داشته باشند.
بر اساس تحقیقات، والدین ثروتمند منطقه سیلیکون ولی که بیشتر زمان خود را صرف سرمایه گذاری روی این ابزارهای هوشمند می کنند، در مقایسه با پدر و مادرهای دیگر اعتیاد به گوشی های هوشمند، تبلت و کامپیوتر را در بین فرزندانشان از بین برده اند. فرزندان بیل گیتس و استیو جابز هم از آن دسته افرادی هستند که  از تکنولوژی کمتری در زندگی خود استفاده کرده اند و همچنان موفق بوده اند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :