آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22359
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1391 10:46
تعداد بازدید : 505

فقط 2/62 درصد از رایانه ها با ویندوز ۸ کار می کنند

برآورد ها نشان می دهد نسخه جدید سیستم عامل ویندوز مایکروسافت هنوز در بازار رایانه های دسکتاپی سهم چندانی از آن خود نکرده است، اما در عین حال از رشد ماهیانه نسبتا باثباتی برخوردار است.

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت zdnet، آمار و ارقامی‌ که از سوی شرکت پژوهشی نت اپلیکیشن منتشر شده، نشان می‌دهد فقط 26/2 درصد از رایانه‌های دسکتاپ با ویندوز ۸ کار می‌کنند. سهم ویندوز ۷ هم از این بازار 5/44 درصد برآورد شده است. سهم ویندوز ایکس پی نیز 5/39 درصد و سهم ویندوز ویستا 24/5 درصد اعلام شده است. بیش از هشت درصد این بازار نیز در اختیار سیستم‌عامل مک اپل است.
مقایسه میزان فروش دو سیستم‌عامل ویندوز ۷ و ویندوز ۸ در ماه‌های اولیه پس از عرضه نشان می‌دهد فروش ویندوز ۸ بسیار کمتر از ویندوز ۷ بوده است. ویندوز ۷ در ژانویه سال ۲۰۱۰ توانسته بود 7/7 درصد از بازار رایانه‌ها را از آن خود کند و پس از آن نیز با روند پرشتابی به رشد خود ادامه داد.
با این همه سهم 26/2 درصدی ویندوز ۸ چندان کم محسوب نمی‌شود، چون این سهم معادل بیش از ۶۰ میلیون نسخه ویندوز فروخته شده است. البته در این میان باید میزان فروش رایانه لوحی سرفیس، نسخه‌های ویژه کسب و کار‌ها و فروش عمده این سیستم‌عامل را نیز محاسبه کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :