آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22360
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1391 10:47
تعداد بازدید : 1171

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران اعلام کرد:

ارز مبادله ای نرسید، فروش لپ تاپ متوقف شد

در حالی که گفته می شود ارایه ارز مبادلاتی به کالاهای اولویت 9 که لپ تاپ هم در میان آنها قرار می گیرد، آغاز شده، رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران از نرسیدن این ارز به دست واردکنندگان لپ تاپ خبر می دهد.

ایسنا- سیدمهدی میرمهدی کمیجانی گفت: متاسفانه هنوز ارز مرجع به دست واردکنندگان لپ‌تاپ نرسیده و با وجود اینکه ثبت سفارش صورت گرفته هنوز بانک‌ها نسبت به پرداخت این ارز اقدام نکرده‌اند.
وی افزود: به دلیل نوسانات قیمت ارز فروشندگان ترجیح می‌دهند از فروش لپ‌تاپ خودداری کنند.
وی با بیان اینکه مشکلی از نظر ثبت سفارش وجود ندارد، گفت: با وجود تمام مشکلات در بازار کمبودی وجود ندارد. با این حال به خصوص طی سه روز گذشته که نوسانات نرخ ارز بیشتر شده، اغلب فروشندگان ترجیح می‌دهند از فروش کالا، خودداری کنند.
میرمهدی در پاسخ به این سوال که آیا نظارتی روی این اقدام فروشندگان لپ‌تاپ صورت نخواهد گرفت، گفت: حتما به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد و از طرف صنف به افرادی که از فروش لپ‌تاپ خودداری می‌کنند، اخطار خواهیم داد. اما به هر حال وقتی که قیمت‌ ارز بالا می‌رود تا حدی تخلفات غیر قابل کنترل می‌شود.
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران همچنین در پاسخ به این سوال که پس از اختصاص ارز مبادله‌ای چقدر قیمت لپ‌تاپ‌ها کاهش پیدا خواهد کرد، گفت:‌ اگر ارز به دست واردکنندگان برسد قطعا با کاهش قیمت مواجه خواهیم بود و حتی ممکن است تا 30 درصد قیمت‌ها پایین بیاید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :