آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223649
تاریخ انتشار : 7 آبان 1396 10:11
تعداد بازدید : 428

با وجود رشد قیمت‌­ها ذائقه خریداران تلویزیون تغییر کرده است

پرفکشنیست ها در بازار

بازار خرید و فروش تلویزیون در دومین ماه از فصل پاییز، یعنی فصلی که باید دوره رونق این کالا باشد، با کاهش شدید تقاضا مواجه شده است.

مریم عسگری
در واقع رشد قیمت دلار آزاد به رقم بالای 4 هزار و 50 تومان و رشد عرضه تلویزیون های گران قیمت انگیزه خرید را از خریداران گرفته است.
به گفته کارشناسان در شرایط فعلی بازار تلویزیون با پدیده ای جدید مواجه شده است که می توان آن را کمال گرایی خریداران نامید. علیرضا بیاناتی، یک کارشناس بازار لوازم صوتی و تصویری در این باره می گوید: با وجودی که بازار به شدت بی رونق است و با کاهش تقاضا مواجه شده است، اما در یک سال اخیر تلویزیون هایی به بازار عرضه شده اند که از لحاظ قیمت بالاتر از سطح 60 درصد از خریداران ایرانی است و به همین دلیل است که این تلویزیون ها روی دست فروشندگان مانده اند.
به گفته وی، در حال حاضر بیش از 40 درصد خریداران تلویزیون ترجیح می دهند تلویزیونی جدید ولو با سایز متوسط ( 4 تا 47 اینچ) خریداری کنند تا تلویزیون قدیمی با قیمت ارزان. به همین دلیل تا زمانی که توان خریداری یک نمونه جدید را نداشته باشند، از خرید خودداری می کنند. این کارشناس بازار با بیان این مطلب که خریداران دیگر به تکنولوژی های قدیمی توجهی ندارند، می گوید: تا پیش از این حتی تلویزیون های ال سی دی هم در بازار مخاطب داشتند، اما از حدود یک سال قبل با وجود کاهش نسبی تقاضا از بازار، بخش بزرگی از محدود تقاضای بازار مربوط به تلویزیون های مبتنی بر تکنولوژی های نوین است.
نمونه این اتفاق را می توان در تلویزیون OLED ال جی مشاهده کرد که حالا با سری سیگنچر توجه ها را به خود جلب کرده است.
این کارشناس می گوید: اگر چه برندهای مطرحی چون سونی، فیلیپس و پاناسونیک در بازار موجودند که اسم و رسم بزرگ تری از ال جی دارند؛ اما این برند کره ای توانسته است سهم بزرگی از توجه و البته تقاضای بازار را به خود اختصاص دهد. 
بگذریم از اینکه هدایای ضمن خرید برند ال جی در بازار ایران چندان مشوق نیست و شوقی برای خرید در خریداران ایجاد نمی کند؛ اما فعالان بازار اعلام می کنند این برند از پرفروش های بازار است.بررسی بازار لوازم صوتی و تصویری هم گویای این موضوع است که تلویزیون های جدید روند صعودی از لحاظ محبوبیت آغاز کرده اند و اگر قیمت ها کمی متعادل شود، در بازار شاهد رونق خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :