آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22365
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1391 10:57
تعداد بازدید : 684

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور:

تعامل خوبی بین شورای فضای مجازی و سازمان نصر برقرار شده است

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: قدرت و توان بازار فناوری اطلاعات کشور به تنهایی با تمامی حجم بازار خاورمیانه برابری می کند.

ایسنا- کاظم آیت‌الهی در خصوص حاصل عملکرد این سازمان از زمان تاسیس تاکنون گفت: تدوین استانداردهای لازم صنفی و شغلی، ثبت قراردادها و تعرفه‌ها، تفکیک و مشخص کردن زمینه‌های کاری اعضای صنف و غیره اهم فعالیت‌های هفت ساله این سازمان در سطح کشور است.
وی افزود: این سازمان بر اساس مصوبه قانونی سال 1379 مجلس شورای اسلامی و نیز آیین‌نامه اجرایی سال 1383 دولت در راستای سامان‌بخشی و نظم‌دهی به تمامی فعالان بخش خصوصی ICT اعم از مشاوران، فروشندگان، ارایه‌دهندگان خدمات، شرکت‌های تولیدی و غیره تشکیل شده است.
آیت‌اللهی با بیان اینکه این سازمان در تمامی استان‌های کشور دارای تشکیلات صنفی است، افزود: مطابق قانون، تمامی سازمان‌های صنفی مربوطه در کشور به انتخاب سه نفر کاندیدا از بین اعضا اقدام کرده و در نهایت شخص رییس‌جمهوری از بین این سه فرد، رییس کشوری این سازمان را انتخاب می‌کند.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: این سازمان ارتباط و تعامل خوبی با شورای عالی فضای مجازی در کشور برقرار کرده، چراکه در شرایط فعلی و برخلاف سال‌های اخیر، نیاز کشور به تکنولوژی IT، در حوزه کسب و کار، نشر دیجیتال، مراکز علمی پژوهشی، فناوری‌های نوین به شدت افزایش یافته است.
آیت‌اللهی گفت: قدرت و توان بازار IT کشور به تنهایی با تمامی حجم بازار خاورمیانه برابری می‌کند و به جرات می‌توان گفت استعداد تولید نرم‌افزار توسط متخصصان، دانشجویان و حتی دانش‌آموزان ایرانی در سطح بالایی است.
وی گفت: ساخت نرم‌افزار و به عبارتی فکرافزار دانش و فعالیتی اقتصادی است که هزینه تولید زیادی نمی‌خواهد، زیرا نیاز به واردات تجهیزات و کارخانه‌ای عطیمی نیست.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در خصوص ظرفیت حوزه فناوری رایانه در اصفهان، افزود: استان اصفهان دارای زیرساخت‌های بسیار خوبی به دلیل برخورداری از مراکز دانشگاهی بزرگ، جمعیت بالای فارغ‌التحصیلان رشته‌های کامپیوتر و جوانان فعال و خوش‌فکر است.
آیت‌اللهی با بیان اینکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان پس از تهران، قوی‌ترین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در کشور است، گفت: در کشور هفت هزار عضو در زیرمجموعه این سازمان فعالیت دارند که از این رقم سهم استان اصفهان 600 عضو
است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :