آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223650
تاریخ انتشار : 7 آبان 1396 10:11
تعداد بازدید : 1003

در بیست و دومین نشست شورای مرکزی نصر کشور اعلام شد:

پرداخت حق عضویت شرط دریافت برگه رای در انتخابات نظام صنفی رایانه‎ای

بیست و دومین نشست شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای با حضور اعضا و تصویب هفت مصوبه برگزار شد. در این نشست حق رای شرکت های بدهکار مطرح شد و اعضای شورا نیز پس از بحث و تبادل نظر به این نتیجه رسیدند هر شرکتی که در سال جاری، برای پرداخت حق عضویت خود با توجه به رتبه بندی فعلی شرکت، اقدام کرده باشد، می تواند برگه رای خود را دریافت و در انتخابات مجمع عمومی استان شرکت کند.

فناوران - جواد اعتماد، رییس کمیسیون تدوین مقررات در نشست شورای مرکزی نصر کشور گزارشی درباره انتخابات مجامع عمومی استان ها ارایه کرد و گفت: در نشست مشترکی که با حضور دبیران استان ها در دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برگزار شد، دستورالعمل تعیین هیات رییسه، ناظران، نحوه برگزاری انتخابات و غیره مطرح شد، مستندات برای نظام های استانی ارسال شده است و جزئیات بندهایی که نیاز به طرح مجدد در شورای مرکزی و اخذ مصوبه داشت، مطرح شد و به تصویب اعضا رسید.
سپس مقرر شد تا پیش از برگزاری نشست آتی شورای مرکزی هر استان برای معرفی نماینده برای نظارت در مجمع عمومی همان استان اقدام کند تا اعضای شورا درباره تایید صلاحیت این افراد تصمیم گیری کنند.
در ادامه بابک صدیقی عضو شورای مرکزی و عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان فارس مساله حق رای شرکت های بدهکار را مطرح کرد و اعضای شورا نیز پس از بحث و تبادل نظر به این نتیجه رسیدند هر شرکتی که در سال جاری، برای پرداخت حق عضویت خود با توجه به رتبه بندی فعلی شرکت، اقدام کرده باشد، می تواند برگه رای خود را دریافت و در انتخابات مجمع عمومی استان شرکت کند. همچنین در ادامه نشست آزاده داننده، عضو کمیته راهبری دبیرخانه انس به ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده این دبیرخانه پرداخت و گفت: تفاهم نامه انس در سومین دوره سازمان یعنی در سال 92 بین سازمان مدیرت صنعتی، انجمن انفورماتیک ایران و سازمان نظام صنفی رایانه ای منعقد شد. موضوع تفاهم نامه به دو بخش کلی تحریک بازار تقاضا برای خدمات مشاوره و ظرفیت سازی بخش عرضه خلاصه می شود. 
علی آذرکار، دبیر اجرایی دبیرخانه انس نیز با بیان اینکه وظیفه اجرای نقشه راه را بر عهده دارد، گفت: موضوع این تفاهم نامه شامل همکاری در زمینه طراحی و اجرای نقشه راه برای ارتقای سطح بلوغ قابلیت های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در بخش فاوای شرکت های بزرگ کشور است. در این تفاهم نامه دو مقطع اصلی برای همکاری سه رکن تفاهم نامه تعریف شده است: 1–نیازسنجی، تهیه نقشه راه تفصیلی 2– اجرای نقشه راه، 3– استقرار مدل ارزیابی.
در عین حال، مدل پیشنهادی محاسبه تعرفه کمیسیون ساماندهی با اکثریت آرا به تصویب اعضا شورای مرکزی سازمان قرار گرفت.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز در ادامه نشست ضمن قدردانی از زحمات کمیسیون مشاوران و دبیرخانه سازمان در برگزاری موفق آزمون احراز صلاحیت مشاوران که امسال برای نخستین بار به صورت الکترونیکی برگزار شد، گفت: تمام استان ها و شرکت کننده ها از نحوه برگزاری آزمون رضایت کامل داشتند. این دستاورد را مرهون تلاش شبانه روزی اعضای کمیسیون مشاوران و همکاری مناسب نظام های استانی هستیم. امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم از این تجربه برای کارهای بزرگ تری مانند برگزاری انتخابات الکترونیکی استفاده کنیم.
سهیل عباسی، رییس کمیسیون مشاوران سازمان نیز با بیان آمار 50 درصدی قبولی در این دوره آزمون گفت: بانک سوالات آزمون احراز صلاحیت مشاوران به صورت الکترونیکی موجود است و بنا به شرایط می توانیم بانک سوالات را افزایش داده و آن را ویرایش کنیم و حتی آزمون را به صورت آنلاین برگزار کنیم. به طور قطع در سال های آینده شرکت در آزمون بسیار ساده و راحت تر می شود.
در پایان به تصویب رسید، جلسه آینده شورای مرکزی در تاریخ 30 آبان همزمان با افتتاحیه نمایشگاه اتوکام به میزبانی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان برگزار خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :