آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223654
تاریخ انتشار : 7 آبان 1396 10:16
تعداد بازدید : 735

«آنچه در رسانه ها آمده» حاصل تخیل نویسنده نیست

علی اصلان شهلا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از شنیدن انتقادات گسترده درباره فهرست 21 قلم کالای فاوا که در تیرماه واردات آنها ممنوع شده و به صورت رسمی اعلام شده بود، در توییتی نوشت: «لیست اقلام اعلامی با آنچه در رسانه ها آمده، تفاوت دارد و به زودی پس از طی سایر مراحل قانونی به صورت رسمی از سایت وزارت ارتباطات اعلام خواهد شد.»

Alishahla13@
این نخستین بار نیست که مسوولان ضعف ها و کاستی های مجموعه خود یا اتفاقات جامعه را گردن رسانه ها می اندازند.
در ماجرای نهنگ آبی هم برخی مسوولان رسانه ها را متهم کردند که با انتشار خبر درباره این چالش، سبب آشنایی نوجوانان کشور درباره این بازی شده اند. این درحالی است که خود و همکارانشان پیش تر عامل خبرسازی در این زمینه بوده و اتفاقا وظایف خود را در استفاده صحیح از ظرفیت های رسانه ای جهت آگاه سازی خانواده ها به درستی انجام نداده اند.
در نمونه ای دیگر، مسوولی در قوه قضاییه درباره فیلترینگ یا لزوم ورود سرورهای تلگرام صحبت می کند، اما مسوول مربوطه در وزارت ارتباطات می گوید آنچه «رسانه ها» درباره این موضوع نوشته اند، صحیح نیست. 
آنچه خبرنگاران می نویسند، حاصل تخیلات شان نیست. به ویژه در ایران که تعداد زیادی رسانه در سال های اخیر تعطیل شده اند، احتیاط خبرنگاران در استفاده از منابع درست و دقیق بیشتر هم شده است.
اگر فهرستی در رسانه ها منتشر شده، منبع آن خود وزارت ارتباطات بوده است و بنابراین دقیق تر آن است که آقای وزیر می نوشت فهرست قبلی که مدیران وزارتخانه تدارک دیده بودند، ایراد داشته و فهرست جدید در حال تصویب و طی مراحل قانونی است. 
نکته بعدی اینکه اگر وزارت ارتباطات و دیگر نهادهای دیگر اطلاع رسانی شفاف و به موقع را پیش بگیرند، دیگر ناچار به تکذیب آنچه خود در رسانه ها منتشر کرده اند، نخواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :