آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22370
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1391 11:2
تعداد بازدید : 696

رییس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس تاکید کرد

لزوم بومی سازی فناوری های موبایل با حمایت دولت

رییس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس بر ضرورت بومی سازی فناوری های تلفن همراه با حمایت دولت تاکید کرد و گفت: اشتغالزایی، رونق کسب و کار، جلوگیری از خروج ارز و حتی ارزآوری از نتایج حمایت از تولید داخل در حوزه موبایل است.

خبرگزاری مهر- رمضانعلی سبحانی‌فر تاکید بر اینکه در شرایط حاضر کشور باید به سمتی برود که فناوری‌های مربوط به تلفن همراه در داخل تولید شود، گفت: لازم است این فناوری بومی مطابق با استانداردهای جهانی باشد و هم‌زمان با فناوری‌ روز پیشرفت کند.
رییس کمیته ICT مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید بسترهای لازم برای تحقق این اهداف فراهم و از توانمندی‌های کشور استفاده شود، گفت: تا متخصصان و صاحب‌نظران بسیاری در این حوزه در کشورمان وجود دارند که باید از آنها استفاده بهینه شود؛ در این راستا اشتغالزایی، رونق کسب و کار، جلوگیری از خروج ارز و حتی ارز آوری از جمله نتایج حمایت از تولید داخل است که باید به اشکال مختلف مدنظر دولت قرار گیرد.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد فضای علمی تعامل و هم‌اندیشی در میان اهالی یک صنف، افزود: برگزاری هر سمینار، نمایشگاه و کنگره‌ای باعث می‌شود متخصصان و اهل فن یک صنف در یک مکان علمی جمع شوند و از نتایج بررسی‌های کارشناسی ایجاد شده در آن بهره لازم را
ببرند.
سبحانی‌فر با تاکید بر اینکه دولت باید بسترهای لازم برای برگزاری توسعه یافته و مداوم این‌گونه فضاهای هم‌اندیشی را فراهم کند تا این رویدادها هرچه بیشتر عملیاتی و کاربردی شود، گفت: در این راستا در کنار حمایت‌های اداری باید تسهیلات مالی و ویژه‌ای به این رویدادها تعلق گیرد تا برگزارکنندگان آن هرچه سریع‌تر به اهداف مدنظر خود دست یابند.
رییس کمیته ICT مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری کنگره موبایل ایران در بهمن ماه جاری و با بیان اینکه این رویداد باید نقش حلقه واسط ما بین ارایه دهندگان و دریافت کنندگان خدمات در حوزه موبایل را ایفا کند گفت: از طریق کنگره موبایل ارایه دهندگان علم، فناوری و دانش با دوستداران و متقاضیان دانش ارتباط برقرار می‌کنند و نیازها و خواسته‌های یکدیگر را شناسایی کرده و به آن پاسخ می‌دهند.
کنگره موبایل ایران با هدف معرفی آخرین دستاوردهای علمی و فناوری این حوزه در کشور 29 بهمن ماه تا دوم اسفند ماه جاری در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :