آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22371
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1391 11:4
تعداد بازدید : 1034

واردکنندگان گوشی همچنان با ارز آزاد خرید می‌کنند

آرزوی دست نیافتنی موبایلی ها برای دریافت ارز مبادله ای

بنابر گزارش واردکنندگان رسمی گوشی تلفن همراه، در حالی که مدت هاست گوشی تلفن همراه در رده اولویت های دریافت ارز مبادله ای قرار گرفته، اما هنوز هیچ واردکننده ای موفق به دریافت ارز نشده است.

فناوران- بنابر اعلام واردکنندگان، همه گوشی‌های موبایل با ارز آزاد وارد بازار کشور می‌شود و هیچ واردکننده‌ای تاکنون موفق به دریافت ارز نشده است.
واردکنندگان همچنین پیش‌بینی می‌کنند تا پایان سال 91 هم نمی‌توانند از ارز مبادله‌ای استفاده کنند و همچنان مجبور به خرید گوشی با ارز آزاد و گران هستند.
واردکنندگان می‌گویند در حالی که اولویت‌های اول همچون غذا و دارو برای دریافت ارز با مشکل مواجه‌اند دریافت ارز برای اولیت‌های هشتم و نهم که شامل گوشی تلفن‌ همراه و رایانه است، آرزویی دست‌‌نیافتنی است.
افزایش قیمت گوشی در روزهای آغازین هفته
به گزارش فعالان بازار عرضه و تقاضا در روز اول هفته به شدت کاهش یافته و این مساله ناشی از افزایش قیمت گوشی موبایل در پی افزایش نرخ ارز است.
بر این اساس برخی از گوشی‌های سونی از جمله Xpeia X8 و Xperia Arc S و گوشی‌های Galaxy SIII سامسونگ و سری Desire اچ‌تی‌سی و One S، One X و One V در بازار نایاب شده‌اند.
اما گوشی آیفون5 با افزایش 100 هزار تومانی، روز گذشته به قیمت سه میلیون و 150 هزار تومان به فروش رسید. گوشی Galaxy Note II سامسونگ هم 150 هزار تومان افزایش قیمت داشت و دو میلیون و 550 هزار تومان در بازار معامله شد.
گوشی N8 نوکیا با افزایش 150 تا 160 هزار تومانی همراه شده و هم‌اکنون با قیمت یک میلیون و 130 هزار تومان به فروش
می‌رسد.
این افزایش قیمت مشمول گوشی‌های ارزان‌قیمت هم شده، به طوری که S3600 سامسونگ با افزایش 20 هزار تومانی همراه شده و به بهای 195 هزارتومان به فروش می‌رسد و گوشی 1280 نوکیا هم که در رده ارزان‌ترین گوشی‌های بازار است 10 هزار تومان گران شده و به قیمت 70 هزار تومان به فروش می‌رسد.
بازار قاچاق هم کساد می‌شود
پیش‌بینی بازار شب عید
در حالی که نرخ ارز به شدت در حال نوسان است و این روزها به بیش از چهار هزار تومان رسیده، بازاریان پیش‌بینی می‌کنند تا شب عید نرخ دلار همچنان روند رو به رشد خود را طی کند و به این ترتیب شاهد افزایش قیمت‌ در بازار گوشی تلفن همراه
باشیم.
بر این اساس انتظار می‌رود قیمت گوشی‌ به شدت افزایش یافته و حتی گاهی تا دو برابر هم برسد.
به این ترتیب انتظار کسادی بازار موبایل در روزهای پایانی سال خیلی دور از انتظار
نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :