آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223983
تاریخ انتشار : 10 آبان 1396 10:19
تعداد بازدید : 986

سازه امن برای اجرای اپلیکیشن ها طراحی می شود

رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان طراحی و ایجاد سازه امن برای اجرای اپلیکیشن های این حوزه گفت: این سازه با همکاری سازمان پدافند غیر عامل در آینده نزدیک به نتیجه می رسد.

فناوران - صادق بیک پور، رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در یک دهه گذشته در حوزه تولید مفاهیم و ادبیات در فضای مجازی قدم های بزرگی برداشته شده است، گفت: اما عمده این مفاهیم تولید دیگران است و ضرورت دارد روابط بین این مفاهیم، برای تولید مفاهیم جدید و بومی بررسی شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر مناقشات در چگونگی عمل در فضای سایبری است، افزود: تلاش های بسیاری در این حوزه انجام گرفته اما به دلیل سرعت فوق العاده ، نیازهای روزافزون و زایش های فوق تصور در این حوزه ، رضایت مردم و مسوولان کشور جلب نشده است.
بیک پور راه حل فاصله ایجاد شده بین نظر و عمل در این حوزه را تلفیق کار با دانشگاه دانست و گفت: برای موفقیت در این زمینه نیاز به همبستگی، انسجام و اتحاد راهبردی در کشور داریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارایه گزارشی از اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه پدافند غیر عامل پرداخت و گفت: در بخش طراحی و تولید تجهیزات بومی در کشور، سوئیچ پرظرفیتی طراحی و تولید شده است و در حال حاضر در حال بهره برداری از این سوئیچ در کشور هستیم.
رییس کمیته پدافند غیر عامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، طراحی و بهره برداری از لایه دوم شبکه را یکی از اقدامات این حوزه اعلام کرد و افزود: همچنین شبکه اختصاصی نیز برای مدیریت بحران طراحی شده است.
وی برگزاری دوره های تخصصی پدافند غیرعامل با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را از دیگر برنامه های این حوزه بیان کرد و اظهار داشت : البته نیاز داریم آموزش های مربوط به پدافند غیر عامل به صورت عمومی و همگانی ارایه شود.
بیک پور با بیان طراحی و ایجاد سازه امن برای اجرای اپلیکیشن های این حوزه گفت: این سازه با همکاری سازمان پدافند غیر عامل در آینده نزدیک به نتیجه می رسد.
وی ایجاد سامانه نظارت ابری با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را یکی دیگر از فعالیت های این حوزه عنوان کرد و افزود: مقدمات راه اندازی سامانه کلان داده اطلاعات تهدیدات بدافزاری در دستور کار است، مطالعات آن از سال گذشته آغاز و اقدامات اولیه در این زمینه انجام شده است.
رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات تهیه شاخص های پایداری در حوزه ارتباطات ، سامانه ارزیابی سایبری عملکرد تجهیزات، مطالعه و بررسی مراکز ثقل به منظور طبقه بندی این مراکز، طرح پراکندگی و توضیح منطقی تجهیزات، پایش میزان پایداری در حوزه تغذیه نیرو بر اساس سطوح تعیین شده و تعیین مراکز معین و جانشین را از دیگر اقدامات این وزارتخانه در حوزه پدافند غیرعامل عنوان کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :