آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224001
تاریخ انتشار : 10 آبان 1396 11:6
تعداد بازدید : 772

بالش هوشمندی که دمای بدن را در حین خواب تنظیم می کند

محققان با فناوری نانو، بالشی به بازارعرضه کردند که می تواند با تنظیم دمای بدن، خواب راحتی را به ارمغان آورد.

مهر -  شرکت سیمبا هیبرید  بالشی به بازار عرضه کرده که با استفاده از نانولوله های کربنی و فناوری ویژه ناسا ساخته شده و با قیمت ۹۵ پوند به بازار عرضه شده است.
با استفاده از این بالش دمای بدن در طول شب تنظیم شده و شرایط برای خواب راحت تر فراهم می شود. 
سطح این بالش با استفاده از مواد تغییر فاز دهنده پوشانده شده است؛ این فناوری توسط ناسا ارایه شده است. این فناوری می تواند مدیریت تغییرات دمای بدن را در طول شب به عهده گیرد.
نانولوله های کربنی موجود در این بالش وظیفه واکنش دادن به وزن سر و شکل دهی به بالش براساس فشار وارد شده از سر را دارند. این اولین باری است که از نانولوله های کربنی برای چنین هدفی استفاده می شود. نانولوله های به کار رفته در این پروژه قابل تنظیم هستند، به صورتی که فرد می تواند بین سه حالت نرم، معتدل و سفت، یکی را برای خواب انتخاب کند.
سازنده این بالش معتقد است که تولید آن ها از نظر پاسخ دهی به نیاز مصرف کننده در مقابل فناوری های رایج یعنی بالش دارای حافظه، از عملکرد بهتری برخوردار است. الیاف به کار رفته در این بالش ۱۰۰ درصد از پنبه بوده و داخل آن از پر استفاده شده است.
از این فناوری قرار است در صندلی هواپیماها استفاده شود. وزن سر انسان بین ۴/۵ تا ۵/۵ کیلوگرم بوده و یکی از مهم ترین بخش های بدن محسوب می شود؛ از این رو زمان خواب باید این بخش از بدن در جای مناسبی قرار گیرد تا بتواند خواب راحتی داشته باشد. 
بعد از یک روز پرکار و خسته کننده، وجود شرایط مناسب برای یک خواب راحت بسیار ضروری است؛ از این رو وجود یک بالش هوشمند می تواند کمک شایانی کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :