آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224071
تاریخ انتشار : 11 آبان 1396 10:2
تعداد بازدید : 745

هیچ نقطه کوری برای ارتباط رسانی به زائران اربعین وجود ندارد

اسماعیل رادکانی، معاون طرح و توسعه و فناوری های نوین شرکت ارتباطات زیرساخت و مسوول کارگروه ارتقای کیفیت ارتباطی عتبات عالیات با اعلام پوشش کامل اینترنت وای فای و تلفن همراه در مرزهای منتهی به خاک عراق گفت: با افزایش ظرفیت خوبی که در شبکه های ارتباطی کشور اتفاق افتاده است، هیچ نقطه کوری برای ارتباط رسانی وجود ندارد.

فناوران - وی با بیان اینکه ظرفیت ایجاد شده از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت برای اینترنت بالغ بر ۸ گیگابیت است، افزود: درهمین حال برای بهبود ظرفیت ترافیک ارتباطی، اپراتورها نیز حدود ۶ گیگابیت ظرفیت ایجاد کرده اند تا مشکلی از نظر تامین اینترنت زوار وجود نداشته باشد. معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت اضافه کرد: در حوزه مکالمه نیز افزایش کانال های صوت در دستور کار قرار گرفت و علاوه بر وجود ۱۸۰ لینک E1 ، به زودی ۲۴۰ لینک E1 در مسیرهای زوار اربعین افزوده می شود.
وی همچنین از راه اندازی مسیر ارتباطی مبتنی بر IP خبر داد و گفت: با این وجود مسیرهای مستقیم بدون هرگونه اختلالی امکان ارتباط دهی به زائران را خواهد داشت و حتی ظرفیت مازاد نیز ایجاد شده است. رییس کارگروه ارتقای کیفیت ارتباطی عتبات عالیات با اشاره به پوشش وای فای رایگان نقاط زیارتی شهرهای کربلا، نجف و کاظمین و پوشش این فناوری در مسیر راهپیمایی اربعین و نقاط مرزی مهران، چذابه و شلمچه، گفت: با اقدامات انجام شده پیش بینی این است که زوار به راحتی بتوانند از امکانات اینترنت استفاده کنند.
رادکانی با بیان اینکه علاوه بر پوشش وای فای، نصب بالن مخابراتی نیز انجام شده است، اضافه کرد: ظرفیت زیرساخت های ارتباطی برای اربعین امسال نسبت به سال گذشته بهبود یافته است و با وجودی که سال گذشته نیز کمترین اختلال و مشکل را در شبکه شاهد بودیم امسال نیز امیدواریم مشکلی از این بابت ایجاد نشود.
رادکانی درباره تغییر نرخ مکالمات برای ارتباط با شبکه ثابت و سیار کشور عراق از طریق دوصفر نیز به مهر گفت: برخلاف سال گذشته که مکالمات با دوصفر حدود ۵۰ درصد کاهش یافت اما امسال نرخ مکالمات با عراق از طریق دوصفر، بدون تغییر همان دقیقه ای ۹۰۰ تومان برای تلفن ثابت و ۱۵۰۰ تومان با تلفن همراه محاسبه می شود و طرف عراقی حاضر به تعامل برای کاهش نرخ مکالمات نشد. وی با تاکید براینکه تعرفه رومینگ با کشور عراق موضوع دیگری است و نرخ این تعرفه ها از سوی اپراتورهای موبایل تعیین شده است، ادامه داد: نرخ مکالمه از ایران با سیم کارت ایرانی در عراق، برمبنای سرویس رومینگ، مطابق با تعرفه اپراتورهای ایرانی محاسبه خواهد شد. برمبنای آماری که تاکنون از اپراتورهای موبایل دریافت کردیم، طی روزهای اخیر، روزانه بالغ بر ۵۰۰ هزار اتصال رومینگ در شبکه موبایل فعال می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :