آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224293
تاریخ انتشار : 14 آبان 1396 12:6
تعداد بازدید : 761

سیستم امنیتی بیومتریک همه گیر می شود

در حالی که امروزه تنها گوشی ها از سیستم های امنیتی تایید هویت مبتنی بر شناسایی اثر انگشت برخوردارند، به زودی این سیستم شناسایی جهانی می شود.

فارس- محققان دانشگاه های راجرز و آلاباما موفق به ابداع سیستم امنیتی بیومتریک منحصربه فردی شده اند که استفاده از سطح هر ماده و کالایی را برای تایید هویت فرد ممکن می کند. بنابراین می توان سیستم های تایید هویت مبتنی بر خصوصیات خاص هر فرد را به کالاهای مختلف اضافه کرد تا استفاده از آنها تنها برای فرد یا افراد خاصی ممکن شود. از این سیستم برای ایمن سازی تقریبا هر چیزی در جهان از خودرو تا درب منزل یا میز اداری و غیره می توان استفاده کرد.
سیستم یادشده که ویب رایت نام دارد، مبتنی بر سیستم تایید هویت از طریق اثر انگشت نیست و از امضای خاصی که بر مبنای لرزش انگشت کار می کند، بهره می گیرد.
از آنجا که ساختار استخوان بندی هر فرد در دنیا بی همتاست و انگشت های هر انسان هم به همین علت میزان فشار خاص و متفاوتی بر سطوح اعمال می کنند، حسگرهایی برای استفاده در قالب این سیستم ابداع شده که این تفاوت های ناچیز فیزیولوژیک و رفتاری را درک می کنند.
سیستم یادشده یک سیستم ارزان قیمت بوده و استفاده از آن مستلزم کاربرد سخت افزارهای خاصی مانند اسکنر اثرانگشت یا دوربین نیز نیست. دقت این سیستم 95 درصد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :