آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22431
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1391 10:8
تعداد بازدید : 749

حضور بازرسان شبکه بازرسی و نظارت مردمی در بازار موبایل

قاچاق کرکره ها را پایین کشید

صبح روز گذشته طبقات بالای پاساژ علاءالدین به دلیل حضور بازرسان شبکه بازرسی و نظارت مردمی به حالت نیمه تعطیل درآمد.

فناوران- معمولا هنگامی که بازرسان و ماموران به بازار مراجعه می‌کند، بسیاری از مغازه‌داران به دلیل روبه‌رو نشدن با ماموران و احیانا پلمب مغازه‌ها، فروشگاه خود را تعطیل می‌کنند. روز گذشته هم در پی حضور بازرسان شبکه بازرسی و نظارت مردمی در بازار علاءالدین طبقات چهارم، پنجم و ششم علاءالدین که بیشتر متشکل از عمده‌فروشان است به حالت نیمه تعطیل درآمد.
بر اساس اطلاعات به دست آمده از شبکه بازرسی و نظارت مردمی کارگروه تلفن همراه، از دیروز با حضور بازرسان در بازار، کالاهای قاچاق از سطح بازار جمع‌آوری می‌شود.
رییس شبکه نظارت بازرسی مردمی تلفن همراه درباره طرح جمع‌آوری گوشی‌های قاچاق از اول بهمن ماه از بازارهای کشور گفت: این طرح از اول بهمن ماه در بازار موبایل کشور اجرایی شد اما 15 روز به عرضه‌کنندگان فرصت داده شد تا برچسب‌های طرح شبنم دریافت کنند و از صبح یک‌شنبه عملیات برخورد با کالاهای فاقد شبنم آغاز شد.
وی افزود:‌ هم‌زمان با اجرای این طرح تمامی گوشی‌های موجود در بازار که دارای طرح شبنم و هولوگرام شرکت واردکننده رسمی نباشند به عنوان کالای قاچاق شناخته شده و از سطح بازار جمع‌آوری می‌شوند.وی گفت: هم‌اکنون بازرسان جمع‌آوری گوشی‌های قاچاق با حضور مستمر در مراکز بزرگ خرید و فروش موبایل به جمع‌آوری گوشی‌های قاچاق می‌پردازند.وی در خصوص جمع‌آوری گوشی‌های موبایل که دارای طرح شبنم نیستند افزود: در شرایط فعلی که سهم بالایی از بازار تلفن همراه کشور به فعالان غیرقانونی این حوزه اختصاص یافته اجرای این طرح بیش از گذشته محسوس می‌شود چراکه هم‌زمان با کم‌رنگ شدن قاچاق گوشی تلفن همراه میزان واردات قانونی موبایل به کشور افزایش می‌یابد که در پی آن شاهد افزایش درآمدهای گمرکی جمهوری اسلامی ایران و همچنین ایجاد اطمینان خاطر در مصرف‌کننده نیز می‌شویم.مهدی عبقری، رییس شبکه نظارت بازرسی مردمی تلفن همراه با تاکید بر افزایش واردات گوشی‌های قانونی طرح شبنم‌دار به کشور افزود: هم‌زمان با اجرای طرح جمع‌آوری گوشی‌های قاچاق از بازار، مصرف‌کنندگان نهایی می‌توانند با اطمینان خاطر به خرید این کالای دیجیتالی و ارتباطی بپردازند چراکه طرح شبنم نصب شده روی این کالاها اصالت واقعی کالا و شرکت واردکننده قانونی را نمایش می‌دهد.
در همین حال به دنبال حضور بازرسان در مراکز خرید و فروش موبایل،‌ بسیاری از عمده فروشان گوشی‌های موبایل که دارای کالاهای فاقد طرح شبنم هستند مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند. شنیده‌ها حاکی است، در برخی موارد ماموران اقدام به شکستن قفل مغازه‌ها کرده و به زور وارد فروشگاه‌ها شده و به بررسی اجناس داخل مغازه‌ها پرداخته‌اند.
بر اساس این گزارش، اجناس برخی از فروشگاه‌ها ضبط شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :