آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224367
تاریخ انتشار : 15 آبان 1396 11:17
تعداد بازدید : 474

اسپیکرهای هوشمند شیائومی نیازی به گوشی ندارند

شرکت آگورا به عنوان ارایه دهنده ارتباطات جهانی مبنی بر اینترنت، از همکاری خود با شرکت شیائومی به منظور ارتقا و تقویت اسپیکر هوشمند شیائومی می آی خبر داد.


ایسنا- از آنجا که دستیارهای صوتی یا اسپیکرهای هوشمند موسوم به گوگل هوم و آمازون اکو از موفقیت چشمگیر و استقبال کاربران برخوردار شده است، شرکت های دیگر در عرصه علم و تکنولوژی نیز به فکر طراحی و تولید این گونه گجت های جذاب افتاده و به رقابت تنگاتنگی با غول های تکنولوژی پرداخته اند. حالا دستیار صوتی و اسپیکر هوشمندی که شیائومی با همکاری شرکت آگورا قصد دارد تقویت کند، ارتقا داده و به بازار عرضه کند، یک تفاوت اساسی و عمده با اسپیکرهای هوشمند گوگل هوم و آمازون اکو دارد و آن این است که اسپیکرهای هوشمند گوگل و آمازون نیازمند اتصال به گوشی هوشمند همراه یا سایر دستگاه های الکترونیکی هستند تا دستورات صوتی کاربران را اجرا کنند. 
اما اسپیکرهای هوشمند شیائومی، بدون اتصال به گوشی هوشمند نیز قادر خواهند بود تمامی دستورهای صوتی لازم را اجرا کند. این اسپیکرها مجهز به ۶ میکروفون هستند که قابلیت شنود ۳۶۰ درجه در محیط را دارد تا بتواند هر گونه دستور صوتی که در اتاق صادر می شود، دریافت کرده و اجرایی کند. بر اساس اظهارات تونی ژائو، مدیرعامل و موسس شرکت آگورا، اسپیکرهای هوشمند شیائومی می آی (Xiaomi Mi AI) نخستین اسپیکر هوشمندی است که به کاربرانش این امکان را می دهد تا بدون نیاز به اتصال گوشی همراه به دستیار صوتی، قادر خواهند بود ازطریق این گجت خانگی با مخاطبان شان تماس برقرار کنند.دستیار صوتی شیائومی می آی در ماه ژوئیه سال جاری میلادی ۲۰۱۷ در چین با قیمت معادل ۴۵ دلار عرضه شد و از آن زمان تاکنون نیز در همان شرق آسیا باقی ماند؛ چراکه از سایر زبان های جهان پشتیبانی نمی کرد. 
به گفته کاربران، این اسپیکرهای هوشمند معمولا برای پخش موسیقی، گوش دادن به کتاب های صوتی، دنبال کردن و یافتن مکان های مختلف در نقشه ازطریق دستورهای صوتی استفاده می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :