آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224368
تاریخ انتشار : 15 آبان 1396 11:18
تعداد بازدید : 475

توسعه یک پرینتر برای کار در گرانش صفر

شرکت اچ .پی موفق به توسعه یک پرینتر برای ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) شده است که در گرانش صفر کار می کند.


ایسنا – بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت پی سی مگ، این پرینتر ظاهری شبیه به پرینتر Envy 5600 شرکت اچ .پی دارد، اما ناسا از این شرکت خواسته است تا برخی تغییرات سازگار با گرانش صفر را در آن اعمال کند.
فضانوردان برای استفاده از یک پرینتر در ایستگاه فضایی بین المللی نیازمند برخی از اصلاحات سخت افزاری خاص هستند.
به همین دلیل است که چاپگرهای مورد استفاده در ایستگاه فضایی بین المللی(ISS)  17سال سن دارند.
ناسا در نهایت تصمیم به ارتقای آنها گرفته و اچ پی موفق به انجام این کار برای آژانس فضایی شده است.
مدل پرینتر انتخاب شده 5600 است، اما عملکرد آن در مقایسه با پرینترهای عادی دارای تفاوت هایی است. این پرینتر گرانش صفر (HP Envy Zero–Gravity Printer)  نامیده شده است.
ناسا در حال حاضر به تعویض پرینترهای قدیمی موجود در ایستگاه فضایی بین المللی نیازمند بوده و برای این کار شرکت اچ پی را انتخاب کرده است.
اچ پی برای توسعه یک پرینتر و ارسال آن با یک موشک به ایستگاه فضایی بین المللی می بایست برخی اصلاحات امنیتی را در آن اعمال می کرد تا بتوان از آن در گرانش صفر استفاده کرد.
این کار برای شرکت اچ .پی چالش برانگیز بوده اما به لطف فناوری چاپ سه بعدی و استفاده از مواد تخصصی موفق به توسعه این پرینتر شده است.
در فرایند تغییر چاپگر، قابلیت اسکن، کپی و قابلیت فکس و همچنین اجزای شیشه ای حذف شد.
در نهایت همه این تغییرات به توسعه یک چاپگر کاربردی در ایستگاه فضایی بین المللی منجر شد که از نمونه اصلی خود بسیار سبک تر است.ناسا قصد دارد در سال 2018 پرینترهای جایگزین را به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال کند و با توجه به اعلام شرکت اچ .پی، آنها با استفاده از موشک "اسپیس ایکس"(SpaceX  ) به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :