آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224372
تاریخ انتشار : 15 آبان 1396 11:22
تعداد بازدید : 710

سامانه جامع اولویت های پژوهشی راه اندازی شد

سامانه جامع اولویت های پژوهشی کشور به منظور جهت دهی پژوهش های دانشگاهی در راستای نیازهای دستگاه های اجرایی کشور و شرکت های دانش بنیان راه اندازی شد.

معاونت علمی ریاست جمهوری - شرکت های دانش بنیان حوزه ICT می توانند نیازمندی های فناورانه خود را جهت توسعه محصولات دانش بنیان در قالب اولویت پژوهشی یا طرح پژوهشی در این سامانه به صورت رایگان اطلاع رسانی کنند و به کمک ظرفیت ایجاد شده ازسوی این سامانه، از ظرفیت جامعه دانشگاهی در راستای توسعه محصولات دانش بنیان خود بهره مند شوند.
بر اساس این گزارش، در این سامانه امکان مشاهده آزاد و رایگان کلیه اولویت های پژوهشی دستگاه های اجرایی کشور (حدود 35000 عنوان اولویت پژوهشی از 600 دستگاه) و برخی از شرکت های دانش بنیان در همه رشته های دانشگاهی، از یک پنجره واحد و باقابلیت انواع مختلفی از جست وجوها از سال 1392–1396 فراهم شده است.  پژوهشگران و محققان می توانند با استفاده از این سامانه ضمن تعریف پایان نامه های خود در راستای اولویت های پژوهشی دستگاه های کشور یا شرکت های دانش بنیان، از مزیت های مختلف آن همچون حمایت مالی، کسر خدمت سربازی و قرار گرفتن در لیست اولویت های استخدامی شرکت های دانش بنیان کشور استفاده کنند. همچنین فارغ التحصیلان نیز می توانند طرح‎های پژوهشی دستگاه های کشور و شرکت های دانش بنیان را جست وجو و برای انجام آن اقدام کنند. 
در این سامانه قابلیتی تحت عنوان ماژول «به من اطلاع بده» پیش بینی شده است، که محققان می توانند به کمک آن، با تعریف برخی از کلیدواژه ها، در صورت تعریف اولویت پژوهشی یا طرح پژوهشی جدید به واسطه یک دستگاه دولتی ها یا یک شرکت دانش بنیان در زمینه دلخواه شان از آن مطلع شوند. همچنین با استفاده از این سامانه، شرکت های دانش بنیان می توانند از طرح های پژوهشی دستگاه های دولتی آگاه شده و برای اخذ پروژه های تحقیقاتی از دستگاه های دولتی اقدام کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :