آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224377
تاریخ انتشار : 15 آبان 1396 11:27
تعداد بازدید : 1200

کسپرسکی فایل های موبایل را کپی می کند

ظاهراً ادعاهای برخی متخصصان و کارشناسان درباره سرک کشیدن ضدویروس کسپرسکی به رایانه های کاربران بیراه نبوده و این برنامه امنیتی فایل هایی را بدون اجازه جابه جا کرده است.

فارس - مدیران ارشد کسپرسکی حالا در تلاش هستند تا ترس و وحشت ناشی از انتشار این اخبار را مهار کنند و عملکرد ضدویروس این شرکت را واضح و شفاف نشان دهند.
یوگنی کاسپراسکی، موسس و مدیر شرکت کسپرسکی می گوید نرم افزار ضدویروس تولیدی این شرکت برخی فایل ها را که تهدید مستقیم محسوب نمی شوند از روی رایانه های کاربران کپی کرده است.
به عنوان مثال این نرم افزار ابزاری به نام گری فیش را که برای دستکاری منوی استارت ویندوز به کار می رود پاک کرده و در مورد دیگری عکسی از فردی مظنون به فعالیت های هکری را از رایانه وی به سرورهای شرکت کسپرسکی منتقل کرده است.
به هر حال این اقدامات به معنای نقض حریم شخصی کاربران این برنامه ضدویروس است و نشان می دهد که این نرم افزار هم قابلیت سوءاستفاده را دارد.
مدیر کسپرسکی برخی از این ادعاها و البته نه ادعای آخر را تایید کرده ولی از بیان تعداد موارد انتقال مخفیانه فایل های کاربران یا حذف آنها خودداری کرده است.
 مقامات آمریکایی حدود یک سال است از شرکت ها و موسسات تجاری خود خواسته اند استفاده از نرم افزارهای امنیتی کسپرسکی را به علت وابستگی به دولت روسیه متوقف کنند؛ ادعایی که ازسوی مدیر این شرکت رد شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :