آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22440
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1391 10:21
تعداد بازدید : 439

معاون بازاریابی همراه اول:

سیم کارت اعتباری پس از 6 ماه استفاده نشدن سلب امتیاز می شود

به گفته معاون بازاریابی و امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار ایران، براساس دستورالعمل قانونی ابلاغ شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به اپراتورهای تلفن همراه، اپراتور می تواند سیم کارت اعتباری که سه ماه تراکنشی با شبکه نداشته را سلب امتیاز کند.

خبرگزاری فارس- محمد مهدی عطوفی با بیان این مطلب گفت: بر اساس دستورالعمل قانونی ابلاغ شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به اپراتورهای تلفن همراه اگر مشترک سیم‌کارت اعتباری سه ماه هیچ تراکنشی با شبکه نداشته باشد اپراتور می‌تواند سیم‌کارت او را به شخص دیگری واگذار کند.
وی افزود: تراکنش با شبکه به معنی دریافت و ارسال حداقل یک پیامک یا برقراری یک تماس خروجی یا ورودی است که باعث ایجاد CDR برای مشترک و مصداق ارتباط مشترک با شبکه است.
او افزود: اما با توجه به اختیاری بودن این دستورالعمل همراه اول سعی دارد تا حد امکان از خروج مشترکان از شبکه پرهیز کند، از این رو در اپراتور اول هر مشترکی که سه ماه هیچ تراکنشی با شبکه نداشته باشد در مرحله اول یک‌طرفه می‌شود و با ادامه وضعیت پس از شش ماه سلب شماره خواهد شد.
عطوفی گفت: در گذشته سیستم سلب شماره همراه اول بر اساس شارژ بود که روش قدیمی نقص‌هایی داشت و امروز با تغییر به معیار تراکنش این نقص‌ها برطرف شده است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :