آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224434
تاریخ انتشار : 16 آبان 1396 10:23
تعداد بازدید : 715

2/5 برابر شدن بازار فاوا سرمایه می‌خواهد

آمادگی رگولاتوری برای کمک به بورسی شدن FCPها

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرکت های FCP برای ورود به بورس کمک می کند.

فناوران - عرضه سهام در بورس اوراق بهادار یکی از راهکارهای موثر برای دستیابی به نقدینگی و سرمایه مورد نیاز جهت ایجاد کسب و کار است. از سوی دیگر ورود به بورس سبب شفاف شدن حساب های مالی شرکت ها شده و اثرات مطلوبی در سالم سازی اقتصاد در پی دارد.
از سوی دیگر با توجه به هدف گذاری 2/5 برابر شدن بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات در طول برنامه ششم توسعه، توسعه فاوا نیاز به سرمایه گذاری عظیمی دارد و به نظر می رسد بخشی از این سرمایه باید از طریق بورس تامین شود.
به همین منظور معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری اعلام کرد که این مجموعه برای رفع موانع احتمالی ورود شرکت های FCP به بازار بورس یا ادغام آنها با یکدیگر می کوشد.
صادق عباسی شاهکوه درباره وضعیت ادغام شرکت های FCP گفت: ادغام شرکت های FCP هزینه های تمام شده شرکت ها و سرمایه گذاری ها را کاهش می دهد و با شکل گیری اپراتورهای بزرگ تر در بازار ICT، هدف 5/2 برابر شدن این بازار در طول برنامه ششم، بهتر محقق می شود.
وی با بیان تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رویکرد کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در تدوین مقررات این حوزه در جهت کمک به بورسی شدن و ادغام شرکت ها افزود: بورسی شدن شرکت ها به شفاف سازی امور آنها و جذب سرمایه کمک می کند و رگولاتوری نیز این آمادگی را دارد با تدوین مقررات جدید یا اصلاح مقررات قبلی، وارد شدن شرکت ها به بورس و ادغام آنها با یکدیگر را تسهیل کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۷ شرکت FCP پروانه فعالیت دارند اما ممکن است برای ایجاد شبکه در سطح شهرها به طور جداگانه با موانع مختلفی روبه رو شوند در حالی که با ادغام با یکدیگر مشکلات آنها کمتر می شود و همچنین زمینه فعالیت و رقابت بین چند شرکت بزرگ در مقایسه با تعداد زیادی از شرکت های در حد متوسط راحت تر و به صرفه تر است.
عباسی شاهکوه درباره تعداد شرکت هایی که می توانند با هم ادغام شوند، گفت: درخواست های ادغام از سوی شرکت ها تا وقتی پذیرفته می شود که به شرایط رقابت سالم در بازار آسیبی وارد نشود.
معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: اگر شرکت های دارنده پروانه در حوزه ارتباطات ثابت برای ادغام یا ورود به بورس با موانع مقرراتی مواجه شدند می توانند موانع قانونی و پیشنهادهای خود را برای رفع آنها به رگولاتوری ارسال کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :