آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224436
تاریخ انتشار : 16 آبان 1396 10:27
تعداد بازدید : 1608

معرفی ۱۰ تیم برگزیده رویداد استارت آپ جاده ابریشم

رویداد استارت آپ جاده ابریشم که از سی مهر تا نهم آبان ماه با سفر هیاتی متشکل از داوران ایرانی و اروپایی و نیز تیم اجرایی این رویداد در هفت شهر مختلف ایران برگزار شد، با اعلام ۱۰ استارت آپ برگزیده به پایان رسید. این ۱۰ استارت آپ فروردین ماه سال آینده در رویدادی بین المللی در جزیره کیش با هم به رقابت خواهند پرداخت.

فناوران- رویداد استارت آپ جاده ابریشم نخستین رقابت در نوع خود در ایران برای معرفی کسب و کارهای نوآور و نوپای بومی بود که با هدف تقویت اکوسیستم استارت آپی و تسهیل ورود این استارت آپ ها به بازارهای جهانی برگزار شد. از میان ۴۰۰ استارت آپ متقاضی شرکت در این رویداد، ۸۴ استارت آپ برای حضور در رویداد و معرفی خود در برابر هیات دوران بین المللی در هفت شهر مختلف ایران انتخاب شدند. 
اعضای تیم اجرایی استارت آپ جاده ابریشم به همراه ۶ عضو هیات داوران مسافتی بیش از ۴۰۰۰ کیلومتر را برای سفر به هفت شهر تبریز، رشت، تهران، اصفهان، یزد، شیراز و مشهد و با هدف شناسایی بهترین استارت آپ های ایرانی پیمودند. در مجموع بیش از ۱۵۰۰ دانشجو، کارشناس، کارآفرین و علاقه مند در رویدادهای برگزار شده در این ۷ شهر شرکت کردند. همچنین بیش از ۲۰ درصد از بنیان گذاران استارت آپ ها که به معرفی کسب و کار نوآور خود پرداختند، خانم بودند.
به دلیل حجم بالای تعداد استارت آپ های ثبت نامی در تهران، ۴ سهمیه به این شهر و ۶ سهمیه دیگر نیز به شش شهر دیگر اختصاص یافت. فهرست ۱۰ استارت آپ برگزیده رویداد به این شرح است: 
تبریز: 
لوکوبوک (Lookabook): شبکه اجتماعی با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان
رشت: 
ای کی او (AKO): دستگاهی کوچک و قابل حمل برای اندازه گیری میزان قند خون با استفاده از طیف نگاری فروسرخ و هوش مصنوعی
تهران: 
فرانش (Faranesh): پلات فرم آنلاین یادگیری برای ارایه فیلم های آموزش مهارت های مختلف به کاربران فارسی زبان
پیاده (Peeyade): پلات فرمی رسانه ای برای پوشش جاذبه های فرهنگی و تفریحی تهران
تپسل (Tapsell): شبکه تبلیغات هوشمند 
موبایل کمک (MobileKomak): پلات فرم درخواست خدمات تعمیر گوشی و لپ تاپ در محل
اصفهان: 
 باراون کو (BarOn Co): پلات فرمی مشابه اوبر برای اختصاص بار به رانندگان کامیون در شهرهای مختلف
یزد:
اکوبار (Echobaar): پلات فرم ارتباط دهنده رانندگان وسایل نقلیه سنگین و شرکت های حمل بار
شیراز:
کمدا (Komodaa): پلات فرم آنلاین ارتباطی برای خانم ها به منظور خرید و فروش لباس
مشهد:
کشمون (Keshmoon): بازار آنلاین برای عرضه محصولات کشاورزی به ویژه زعفران
علاوه بر این ۱۰ استارت آپ برگزیده، ۶ تیم محلی دیگر نیز به انتخاب هر یک از ۶ داور این رویداد برای حضور در رقابت نهایی در جزیره کیش معرفی خواهند شد. نشست استارت آپ جاده ابریشم در کیش نخستین رویداد کارآفرینی مبتنی بر دعوت در ایران است که با هداف گردهم آوری بهترین استارت آپ های ایرانی از سراسر کشور در کنار کارآفرینان و سرمایه گذارن خطرپذیر اروپایی در سه ماه نخست سال آینده میلادی در جزیره کیش برگزار خواهد شد. 
کیران موریک (Kiran Maverick) بنیانگذار آی ام تومارو (I Am Tomorrow)  و دی آگست فست(The August Fest)  که یکی از داوران این رویداد بود، می گوید: کیفیت استارت آپ های ایرانی موجب حیرت من شد و مطمئنم این کشور خیلی زود می تواند به مجموعه ای از یونیکورن ها (استارت آپ ها با ارزش بیش از یک میلیارد دلار) دست یابد. متوجه شدم هر یک از شهرهای ایران اکوسیستم روبه رشد استارت آپی خاص خود را دارد.  مهم ترین چیز (برای یک استارت آپ) حل درست مسایل است و متوجه شدم کارآفرینان ایرانی دقیقا همین کار را انجام می دهند.
استارت آپ جاده ابریشم حاصل همکاری مشترک تکراسا و همفکر به همراه تیمی متشکل از 100 فعال استارت آپی و داوطلب از سراسر ایران بود. این رویداد با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز شتابدهی نوآوری، اتاق بازرگانی تهران و تعدادی از پارک های علم و فناوری، دانشگاه ها و استارت آپ ها در این هفت شهر برگزار شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :