آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224439
تاریخ انتشار : 16 آبان 1396 10:36
تعداد بازدید : 1129

به‌زودی اجرایی می‌شود؛

تشکیل ۹ شورای مشترک بازرگانی جدید

درحال حاضر ایران با ۳۸ کشور، اتاق و شورای مشترک بازرگانی دارد که قرار است ۹ اتاق مشترک بازرگانی جدید میان ایران با کشورهای آفریقای جنوبی، تاجیکستان، لهستان، کویت، قطر، اتریش، پاکستان، ویتنام و اندونزی تشکیل شود. با این حساب ایران ۴۷ اتاق و شورای مشترک بازرگانی خواهد داشت که ۴۱ مورد آن اتاق مشترک بازرگانی است.


ایسنا - به طور کلی اتاق ها و شوراهای مشترک بازرگانی زیر نظر اتاق بازرگانی فعالیت می کنند و وظیفه اصلی آنها این است که زمینه فعالیت را برای تجار و بازرگانان با کشورها و بازارهای هدف تجاری فراهم کنند.
فعالیت اتاق ها و شوراهای مشترک بازرگانی همگی در یک سطح نیست؛ برخی تحرک اقتصادی بیشتر و برخی فعالیت کمتری دارند. نوع عملکرد و فعالیت اتاق های مشترک بازرگانی با توجه به سطح روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایران و کشورهای مختلف، متفاوت است. به طور طبیعی فعالیت تجاری و اقتصادی اتاق ها و شوراهای مشترکی که در مجاورت و همسایگی ایران هستند مثل عراق، ترکیه و عمان بیشتر است؛ هر چند تبادلات تجاری با بعضی دیگر از کشورهای آسیایی و اروپایی در سطح نسبتا بالایی است.
در حال حاضر ایران با ۳۸ کشور دارای اتاق و شورای مشترک بازرگانی است که این اتاق ها و شوراهای مشترک شامل قاره های مختلف می شود. ایران با کشورهای ارمنستان، افغانستان، انگلستان، برزیل، روسیه، سوریه، فرانسه، لیبی، هند، یونان، قاره آفریقا، اسپانیا، الجزایر، اکراین، سوئد، عراق، قزاقزستان، لیتوانی، کانادا، بلژیک، آلمان، استرالیا، امارات، ایتالیا، چین، سوئیس، عمان، گرجستان، هلند، کره جنوبی و آذربایجان اتاق مشترک بازرگانی دارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :