آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224440
تاریخ انتشار : 16 آبان 1396 10:37
تعداد بازدید : 595

وزیر ارتباطات برای آغاز رجیستری خاطرجمع نیست

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که برای اعلام مدل های موبایل مشمول طرح رجیستری هنوز هم منتظر نظر وزیر ارتباطات هستیم.


فارس - حمیدرضا دهقانی نیا درباره زمان اجرای مدل ها و برندهای گوشی تلفن همراه مشمول طرح رجیستری گفت: هنوز هم برای اعلام گوشی های تلفن همراه مشمول طرح در انتظار نظر آقای آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم تا در صورت اعلام نظر وزیر مدل ها و برندها را اعلام کنیم. 
وی با بیان اینکه تاکنون فقط آیفون X به عنوان گوشی مشمول طرح رجیستری اعلام شده است، گفت: آقای وزیر می گویند باید در این موضوع به صورت 100 درصد خاطرجمع شوند و بعد مدل ها و برندهای مشمول طرح اعلام شود. 
وی در پاسخ به این سوال که منظور وزیر از خاطرجمعی در اجرای طرح رجیستری چیست، گفت: در این باره اطلاعی ندارم اما با توجه به مسوولیت خود نگرانی ها و ملاحظاتی دارند که طبیعی هم به نظر می رسد.
دهقانی نیا با بیان اینکه بازخورد اصناف درباره اجرای طرح رجیستری گوشی تلفن همراه، خوب بوده است، گفت: آنها هم می خواهند تا هرچه زودتر برندها و مدل های مشمول طرح رجیستری اعلام شود و این طرح وارد مراحل بعدی شود. 
در حالی تا امروز به جزء گوشی آیفون X، مدل ها و برندهای گوشی تلفن همراه مشمول طرح رجیستری اعلام نشده که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هفته پیش برای چندمین بار اعلام کرد که سعی می کنیم تا پایان هفته مدل ها و برندهای مشمول طرح اعلام شود.
طرح رجیستری موبایل و تجهیزات سیم کارت خور مشمول گوشی های فعال که در حال حاضر از اپراتورهای تلفن همراه خدمات می گیرند، نمی شود و کسانی که قصد خرید تلفن همراه را دارند باید شناسه یکتای گوشی خود را قبل از خرید در صورتی که گوشی خریداری شده جزو مدل و برند مشمول طرح رجیستری باشد به سامانه 7777 ارسال کنند تا از استعلام گوشی خود مطلع شود.
طرح رجیستری گوشی تلفن همراه در راستای جلوگیری از واردات غیرقانونی موبایل به کشور از 28 مهرماه 96 با اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به  صورت رسمی به اجرا در آمد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :