آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224444
تاریخ انتشار : 16 آبان 1396 10:45
تعداد بازدید : 584

ضرب‌الاجل به مدیران بازنشسته

بازنشستگان تا 20 آبان باید ترک پست کنند

رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان تصویب استفساریه جدید قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: بخشی از بازنشستگان به کارگرفته شده در دستگاه ها باید تا 20 آبان ترک پست کنند.


سازمان بازرسی کل کشور - ناصر سراج گفت: اخیرا مجلس شورای اسلامی تبصره 1 قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که «مقامات مذکور در ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری» را استثنا می کرد، تفسیر کرد. پیش ازاین تفسیر واحدی درباره استثنائات مذکور در ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل «روسای سه قوه، معاون اول رییس جمهور، نواب رییس مجلس شورای اسلامی و اعضا شورای نگهبان، وزرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونان رییس جمهور، استانداران و سفرا و معاونان وزرا» نبود و برخی معتقد بودند افرادی می توانند طبق ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری بعد از بازنشستگی به کارگیری شوند که سابقا در این جایگاه ها پست داشتند ولی با تفسیری که اخیرا مجلس شورای اسلامی انجام داد، فقط افرادی مشمول استثنائات تبصره 1 قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان هستند که در جایگاه های مشخص شده در ماده 71 قانون خدمات کشوری به کارگیری می شوند.
سراج افزود: با این تفسیر از این به بعد مثلا فردی که در گذشته حتی وزیر بود و بازنشسته شد دیگر نمی تواند به کارگیری شود، مگر آنکه در پست های مشخص شده در ماده 71 قانون خدمات کشوری به کارگیری شود. به واسطه این تفسیر، بخشی از بازنشستگانی که در دستگاه ها به کارگیری شده اند، باید طبق قانون ترک پست کنند. امیدوارم از 20 آبان که دو هفته بعد از درج این تفسیر در روزنامه رسمی کشور است، هم مسوولان و هم خود بازنشستگان رعایت کرده و با سازمان بازرسی کل کشور و دستگاه قضایی در انجام تکلیف قانونی خود همکاری کنند؛ در غیر این صورت هم مجازات دارد، هم برگشت وجوه دریافتی را شامل می شود و هم برای کسانی که از بازنشستگان استفاده کنند، انفصال ازخدمت را به دنبال دارد.
وی گفت: سازمان بازرسی قصد برخورد با مدیران و تشکیل پرونده قضایی برای مدیران را ندارد. چون تلاش ما در سازمان بازرسی کل کشور بر پیشگیری است. ما بر این اعتقادیم که مدیران، سرمایه انسانی کشور هستند و پرورش مدیر با تجربه و کارآزموده واقعاً سخت و دشوار است؛ بنابراین برای سازمان بازرسی کل کشور سخت است، مدیری که 20 سال در جایگاه های مختلف کارکرده را به عنوان متخلف به دادگاه معرفی کنیم. لذا اولویت ما پیشگیری است مگر در مواردی که مدیر به هشدارهای سازمان توجه نکند و اصرار بر تخلف داشته باشد که در این صورت چاره ای جز برخورد قاطع نداریم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :