آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22451
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1391 10:40
تعداد بازدید : 1524

معاون برنامه‌ریزی مرکز امور اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

پرداخت تسهیلات به اصناف شتاب گرفت

پرداخت تسهیلات دو هزار و 500 میلیاردی به اصناف سرعت گرفت.

فناوران- جمشید گلپور معاون برنامه‌ریزی مرکز امور اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام این مطلب گفت: به دنبال تصویب بسته حمایتی اصناف، ضمن اتمام کلیه کارهای اجرایی آن و با توجه به بررسی و گزارشگیری از سازمان‌های سراسر کشور، اعطای تسهیلات دو هزار و 500 میلیاردی همچنان ادامه دارد که مجموع تسهیلات اعطا شده بانک عامل تاکنون رقمی معادل 276 میلیارد ریال بوده که بیشترین میزان دریافتی تا این لحظه مربوط به استان آذربایجان شرقی به مبلغ 100 میلیاد ریال و کم‌ترین میزان مربوط به استان‌های کهکیلویه و بویراحمد و بوشهر است.
وی تعداد درخواست‌های ثبتی متقاضیان پس از پالایش اولیه را حدود 37 هزار واحد صنفی اعلام کرد و گفت: از این میزان تاکنون چهار هزار مورد، توسط کارگروه‌ها تایید نهایی شده و به شعبات مورد نظر برای اخذ تسهیلات معرفی شدند.
گلپور همچنین اولویت اعطای تسهیلات بانکی را با واحدهای صنفی تولیدی انرژی‌بر دانست که بیشترین آسیب را از هدفمند کردن یارانه‌ها دیده‌اند و گفت: متقاضیان با مراجعه به آدرس اینترنتیhttps://facility.iranianasnaf.ir/Peygiri.aspx می‌توانند آخرین وضعیت درخواست خود را پیگیری کنند.
گفتنی است همچنان امکان ثبت‌نام بر روی این سامانه برای اصناف فراهم است.
نکته جالب در مورد تعداد ثبت‌نام شوندگان این است که اصناف استان‌های مازندران، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی از نظر میزان درخواست برای دریافت تسهیلات در رتبه‌های اول و سوم هستند و پس از آنها تهران با پنج هزار درخواست چهارم است. کمترین میزان درخواست‌ها هم به استان سمنان با 372 مورد و استان کهکیلویه و بویراحمد با 134 مورد درخواست است.
براساس اطلاعات قرار گرفته روی این سایت بیش از 62 هزار واحد صنفی برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کرده‌اند که از این میان 34 هزار مورد در پالایش اولیه واجد دریافت تسهیلات شناخته شده‌اند اما تنها به چهار هزار واحد تاکنون این اعتبار اختصاص یافته است.
گفتنی است، پیش از این اصناف با مشکلاتی برای دریافت این تسهیلات مواجه شده بودند و پرداخت آن از سوی بانک ملی با کندی مواجه شده بود که به نظر می‌رسد این موضوع رفع شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :