آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22452
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1391 10:41
تعداد بازدید : 525

رییس اتحادیه تولیدکنندگان لوح فشرده:

تاثیر تغییرات نرخ ارز بر قیمت تمام شده لوح فشرده بررسی می شود

رییس اتحادیه تولیدکنندگان لوح فشرده از بررسی تاثیر تغییرات نرخ ارز بر قیمت تمام شده لوح فشرده به منظور تعیین قیمت های جدید این محصول خبر داد.

خبرگزاری فارس- جواد انصاری با بیان اینکه مواد اولیه صنعت تولید لوح فشرده کاملا وارداتی است، گفت: در حال حاضر شرکت‌های پتروشیمی در ایران قابلیت تولید این مواد را ندارند و این صنعت برای تولید نیاز صددرصدی به واردات دستگاه، مواد اولیه و قطعات دارد که قیمت ارز تاثیر مستقیمی بر قیمت تمام شده این
محصول دارد.
وی گفت: با تلاش تولیدکنندگان ایرانی، تولیدات داخلی به لحاظ کمی و کیفی با تولیدات مشابه خارجی قابل رقابت هستند و در ایران با وجود بیش از صدها مجوز تاسیس صادره، تنها 20 واحد تولید لوح‌های فشرده در حال فعالیت است که همگی واحدهای خصوصی محسوب می‌شوند.
نوروزی، عضو اتحادیه تولیدکنندگان لوح فشرده نیز با اشاره به برخی مشکلات پیش روی این صنعت، گفت: با ورود بخش خصوصی به صنعت تولید لوح فشرده، بیش از سه هزار نفر به طور مستقیم مشغول به کار شده‌اند و بیش از 20 هزار نفر هم به صورت غیرمستقیم با این صنعت در ارتباط هستند.
وی با اشاره به عدم ثبات نرخ ارز در ابتدای سال جاری و تاثیر آن بر تولید لوح فشرده، افزود: اتحادیه با بررسی آخرین وضعیت قیمت ارز، نرخی را برای لوح فشرده تعیین می‌کند که تولیدات داخلی قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی باشند.
وی با بیان اینکه قیمت‌های جدید لوح فشرده در جلسات آینده اتحادیه مصوب خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه لوح فشرده برای دریافت ارز مبادله‌ای در ردیف بالاتر از کاغذ و جزو مواد عمده مصرفی فرهنگی قرار گرفته است، مسوولان وزارت صنعت، ارشاد و اقتصاد باید برای برقراری معافیت‌های این صنعت بررسی‌های مجدد را انجام دهند تا سبد خانوار در بخش فرهنگ پربارتر شود.
اصغری، نایب رییس اتحادیه تولیدکنندگان لوح فشرده نیز در این مورد گفت: با توجه به محدود بودن تولیدکنندگان در این صنعت، عده‌ای در بازار آشفته به دنبال سود بیشتر در یک رقابت ناسالم وارد شده و با حذف سایرین به دنبال یک انحصار ضد رقابتی هستند که البته اتحادیه، این نوع مسایل را رصد و از طریق مراجع قانونی با آن برخورد خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :