آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224850
تاریخ انتشار : 23 آبان 1396 11:9
تعداد بازدید : 1755

نعمتی جای مهری را گرفت

مدیرعامل شرکت ملی پست تغییر کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکمی حسین نعمتی را به عنوان معاون وزیر، رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پست ایران منصوب کرد.

فناوران- حسین نعمتی دارای لیسانس مدیریت و فوق لیسانس پدافند غیرعامل بوده و از سوابق اجرایی وی می توان به مدیرکل حراست، عضو هیات مدیره و نایب رییس موسسه فرهنگی ورزشی و رفاهی پیام و سرپرست سازمان پست دولتی وزارت فاوا پرداخت.
او درست چهار سال پیش در آبان 1392، با حکم محمود واعظی به عضویت هیات مدیره شرکت پست منصوب شد. گفته می شود او برادر بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس و نماینده مردم تهران است.
در حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای نعمتی آمده است:  «با استناد به مواد (10و11) اساسنامه شرک ملی پست جمهوری اسلامی ایران و نظر به شایستگی و تجارب ارزشمندتان در امور مدیریتی و پستی، جناب عالی را به مدت 2 سال به سمت معاون وزیر ، رییس هیت مدیره و مدیر عامل شرک ملی پست جمهوری اسلامی ایران منصوب می کنم.
امید است با اتکال به قادر متعال و رعایت اخلاق و تقوای الهی و با جدیت و تلاش وافر خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم سرافراز ایران را سرلوحه کار خود قرار داده و درجهت تحقق اهداف دولت تدبیر و امید موفق و موید باشید.
ضمنا، از زحمات بی شائبه و تلاش های ارزشمند جناب آقای حسین مهری در بهبود کیفیت خدمات پستی ، بسترسازی برای پست هوشمند و ایجاد آمادگی برای رقابت، تحول و تکامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران تشکر و قدردانی می شود.»
نکته عجیب اینکه به نظر می رسد در شرکت پست کسی انتظار چنین تغییر و تحولی را نداشته است. صبح دیروز مهری، مدیرعامل پیشین پیام تسلیتی درباره زلزله غرب کشور منتشر می کند. روابط عمومی شرکت پست نیز با چند ساعت تاخیر، خبر انتصاب مدیرعامل جدید را در سایت پوشش داد. 
اساسنامه شرکت پست به تازگی تغییر کرده و نعمتی باید با فضا و قوانین جدید شرکت پست را مدیریت کند. در فضایی که دو اپراتور پستی به تازگی تشکیل شده و باید دید شرکت پست آن طور که مدیرعامل پیشینش می گفت، برای رقابت با بخش خصوصی آماده می شود یا براساس اساسنامه، تنها به دنبال ارایه خدمات پایه و مناطق دورافتاده خواهد رفت.
نعمتی مخالف ایده دولت دهم در واگذاری کامل پست به بخش خصوصی بوده و معتقد است بهترین روش واگذاری همین شکل فعلی درنظر گرفته شده در دولت یازدهم است که شرکت پست دولتی مانده و چند اپراتور خصوصی به وجود می آیند.
او همچنین سال گذشته به شرکت های پست زیادی در استان های مختلف سفر کرده و ضمن آشنایی با مشکلات آنها، بر لزوم تغییر و تحول در این شرکت تاکید کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :