آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224856
تاریخ انتشار : 23 آبان 1396 11:18
تعداد بازدید : 468

تلاش صحا برای رفع نیازهای استارت آپ ها

مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) به نقش و اهمیت حضور استارت آپ ها در بدنه اقتصاد تاکید کرد و گفت: صحا به خوبی توانسته جایگاه این شرکت ها را درک کند و برای حل نیازهای آنها گام های خوبی بردارد.

شاتا- علی وحدت در مراسم اختتامیه دومین استارت آپ ویکند تبریز با اعلام این مطلب افزود: استارت آپ ها و تامین کنندگان کوچک منبعی کلیدی برای نوآوری بنگاه های بزرگ محسوب می شوند و نقش مهمی در توسعه نوآوری شرکت ها دارند. هم اکنون اقتصادهای بزرگ دنیا توجه زیادی به حوزه استارت آپی دارند. وی افزود: میزان و حجم سرمایه گذاری در بخش های مختلف این صنعت مانند خدمات تجاری، سخت افزار، نرم افزار، کالاهای مصرفی ارتقای مناسبی داشته است.  مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) با بیان اینکه نیازهای فنی همان توانمندی های فناورانه است تصریح کرد: اگر شرکتی به فناوری دسترسی دارد می تواند نیاز فنی خود را به سادگی رفع کند. نیازهای سرمایه ای نیز در چهار دسته سرمایه اقتصادی، فرهنگی، نمادین و اجتماعی طبقه بندی می شوند.  وی ادامه داد: شرکت برای رفع نیازهای سرمایه ای احتیاج به صندوق های خطرپذیر یا VC دارد، زیرا VC می تواند علاوه بر تامین سرمایه ای اقتصادی مورد نیاز استارت آپ ها سه سرمایه ای لازم دیگر را نیز تامین نمایند. وحدت با عنوان این مطلب که در کشور ما کمبود VC مشاهده می شود و باید برای جبران این کمبود تلاش شود ابراز کرد: صندوق خطرپذیر می تواند با تزریق منابع مالی سرمایه اقتصادی را تامین کند، با انتقال دانش و تجربه مدیریتی سرمایه فرهنگی، با در اختیار قرار دادن شبکه ارتباطی سرمایه اجتماعی و با کسب شهرت به واسطه خوش نامی سرمایه نمادین یک شرکت را تامین کند.وی با تشریح سلسه خدمات صندوق صحا تصریح کرد: صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک شرکتی دولتی است که منابع مالی خوبی در اختیار دارد و با شناسایی نیازهای مختلف شرکت های استارت آپی نسبت به رفع این نیازها اقدام می کند. مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) ادامه داد: در این زمینه با ارایه خدمات کارشناسی و حمایت های مالی می توانیم نیازهای فنی و سرمایه ای شرکت ها را حل کنیم. همچنین با نگاه به بازارهای بین المللی و ارایه برنامه های مشوقی صادراتی، ارایه تسهیلات شرکت در نمایشگاه های خارجی سعی در رفع نیاز بازار شرکت های استارت آپی داریم.
گفتنی است ، دومین استارت آپ ویکند تبریز با حمایت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) از ۱۷ تا ۱۹ آبان ماه در استان آذربایجان شرقی برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :