آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224864
تاریخ انتشار : 23 آبان 1396 11:34
تعداد بازدید : 503

اختراع اپل برای حذف کلید فیزیکی از گوشی های هوشمند

شرکت اپل اختراع (پتنت) جدیدی به ثبت رسانده است که امکان حذف کلید های فیزیکی از گوشی های هوشمند را فراهم می کند.

فناوران- اپل برای حذف کلید فیزیکی از دستگاه های موبایل پتنتی ثبت کرده است که به جای کلید از حرکت های لمسی استفاده می شود. اگرچه به نظر می رسد که این پتنت ممکن است بیشتر در ساعت های هوشمند کاربرد داشته باشد، اما استفاده از آن در گوشی های آينده نیز غیرممکن نیست.
به نظر می رسد اپل قصد دارد نوع جدیدی از ژست های لمسی را برای صفحه نمایش ارایه دهد که مربوط به کشیدن انگشت از یک سمت نمایشگر به سمت دیگر است. همچنین باید به ژست حرکتی پرداخت که منوهای مختلف را در زمان اجرا نمایش می دهد.
لمس لبه های دستگاه نیز می تواند عملیات دیگری را اجرا کند. به عنوان مثال، هنگامی که مشغول گوش دادن به موزیک هستید، با لمس سریع لبه های دستگاه به سمت بالا یا پایین می توان بدون استفاده از دکمه های تنظیم صدا، صدای موزیک را کنترل کرد. این قابلیت به آیفون های آینده امکان حذف کلید تنظیم صدا را می دهد و قابلیت ضد آب بودن آن ها را نیز بهبود می بخشد.
این تنظیمات می تواند بر اساس میزان کاربردی بودن توسعه داده شوند، مثلا با کشیدن دست از یک سو به سوی دیگر مخاطبان باز شود و کشیدن دست به شکل مخالف اپلیکیشن پیام رسانی مثل تلگرام را باز کند. 
همچنین می توان با ژست های حرکتی مثل تکان دادن دست در جهات مختلف کاربر خاصی برای آن تعریف کرد.
یا می توان با تکان دادن انگشتان دست روی نمایشگر بر اساس تعریف خاصی قابلیت خاصی را اجرا کرد. در این حالت ممکن است از یک یا چند حسگر و سنسور برای شناسایی حرکات انگشت کاربر استفاده شود.
به عنوان مثال، هنگامی که کاربر انگشت خود را در جهت بالای نمایشگر به حرکت درمی آورد، میزان صدای دستگاه افزایش می یابد. در مقابل حرکت انگشت به سمت پایین، کاهش صدای دستگاه را به همراه خواهد داشت.
همچنین حرکت انگشت کاربر به سمت بالا و پایین دستگاه می تواند جابه جایی اسکرول منوی گرافیکی دستگاه را به همراه داشته باشد.
درخواست ثبت این اختراع، چندی پیش در اختیار سازمان ثبت اختراعات آمریکا قرار گرفته و روی بسیاری از قابلیت های آن از چند سال پیش کار شده است. با توجه به اینکه این اختراع هنوز در مرحله ثبت قرار دارد، هنوز اطلاع دقیقی از اینکه اپل از آن در محصولات خود استفاده خواهد کرد یا خیر در دست نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :