آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224908
تاریخ انتشار : 24 آبان 1396 9:43
تعداد بازدید : 1712

نشست راهکارهای تعامل‌پذیری سازمان‌های حاکمیتی

در پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات برگزار می شود

راهبری و مدیریت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور در تمامی بخش ها از جمله در زمینه نظام اطلاعات علمی و فناوری کشور در حال توسعه است و این مساله مستلزم شناخت دقیق نیازها و تعیین روابط میان ذینفعان مختلف در این رابطه است و تعهد و مشاركت تمامي ذی نفعان در فرایند طراحی و پیاده سازی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات، موفقیت اهداف توسعه را تضمين می کند.يكى از گزينه هاى دولت ها براى ارتقاء كيفيت خدمات و دگرگونى آن، بهره گيرى از فناورى اطلاعات و ارتباطات و دولت الكترونيك مي باشد. دستگاه هاى دولتى يكى از مراكز ارائه دهنده خدماتى هستند كه همه مردم از آنها استفاده مي كنند.یکی از كانال ها و رسانه های ارائه خدمات الكترونيك وب سايت سازمان های دولتی است كه تمام و یا بخش عمده ای از خدمات از آن طريق ارائه شود. اما به منظور یکپارچگی خدمات و استاندارسازی و ارتباط درون دستگاهی مناسب دولت ها همواره در جهت توسعه پلتفرم های یکپارچه و استاندارد قدم بر می دارند. 
دولت ها مي توانند با شناسايي استانداردها، فناوري ها و روش هاي مطرح در تعامل پذيري و اتخاذ يك رويكرد جامع و سازگار در همكاري و تعامل پذيري سيستم هاي خود، به بهبودهاي قابل توجهي در ارائة خدمات به شهروندان، شركت هاي تجاري و نهادهاي دولتي از طريق افزايش كارايي و تدارك منسجم تر خدمات برخط دست يابند. چارچوب تعامل پذيري دولت الکترونیک یک سند و یا گروه از اسناد است که مجموعه ای از عناصر معمول مانند واژگان، مفاهیم، اصول، سیاست ها، دستورالعمل ها، توصیه ها، استانداردها و شیوه ها را  برای سازمان های که مایل به همکاری با یکدیگر هستند، نسبت به ارائه مشترک خدمات عمومی مشخص می کند. علاوه بر مسایل فوق حاکمیت داده های مشترک در این تبادلات شامل موارد مالکیت داده ها، استراتژی ها، نحوه تعاملات و ذخیره سازی و ... همواره مورد چالش بوده است.
در این پنل که با حضور جناب آقای مهندس رضانژاد دبیر سازمان نظام صنفی استان تهران، دکتر بینا و با مدیریت دکتر آرمان ساجدی نژاد دبیر محور سیاستی-مدیریتی همایش و عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار می شود سعی در آشنایی با آخرین دستاوردهای ملی در این زمینه و بررسی چالش ها و موانع پیش روی تعامل پذیری دستگاه ها در دولت الکترونیکی و نحوه حاکمیت داده های این نظام همکاری خواهیم داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :