آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224912
تاریخ انتشار : 24 آبان 1396 10:33
تعداد بازدید : 690

نحوه ثبت مشخصات گوشی های مسافری اعلام شد

مسوولان اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل، هم زمان با عملیاتی شدن این طرح چگونگی رجیستری گوشی هایی را که مسافران با خود به کشور می آورند، تشریح کردند.

فناوران- پس از اجرای طرح ملی رجیستری گوشی های موبایل برای مبارزه با قاچاق کالا، شرایطی مطرح شد تا کسانی که اقدام به واردات گوشی های مسافری یا در قالب سوغاتی می کنند نیز بتوانند گوشی های شان را رجیستر یا به عبارتی در شبکه اپراتورهای تلفن همراه ایران فعال کنند.
حال با گذشت نزدیک به یک ماه از اجرای عملیاتی این طرح، مرکز واردات و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک در بخشنامه ای نحوه واردات تلفن همراه مسافری را اعلام کرده است. بر این اساس، مسافرانی که به کشور وارد می شوند در صورتی که خارج از کشور گوشی همراه خریداری کرده باشند، مؤظف هستند تلفن همراه خود را در بدو ورود به گمرک محل ورود خود اظهار کنند.
با این کار، گمرک ایران با رعایت مقررات مسافری و لحاظ کردن شرایط غیر تجاری صرفا یک دستگاه تلفن همراه، با دریافت حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی و عوارض متعلقه نسبت به ثبت شناسه تلفن همراه در سامانه مسافری اقدام می کند. این بخشنامه تأکید کرده است در صورت عدم اظهار تلفن همراه و عدم پرداخت حقوق ورودی و درج موارد فوق در سامانه مذکور هنگام ورود به کشور امکان رجیستری وجود نخواهد داشت و مسوولیت آن با مسافر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :