آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224913
تاریخ انتشار : 24 آبان 1396 10:33
تعداد بازدید : 951

در پی برگزاری مزایده پروژه خدمات ارزش افزوده (VAS) صورت گرفت

اعتراض شرکت‎های تولیدکننده محتوا به انحصارطلبی توسکا

از مدیران شرکت های تولیدکننده محتوا، به انحصار شرکت توسکا (زیرمجموعه همراه اول) درباره اطلاع رساني ارايه خدمات شرکت های محتوای دیجیتال در رسانه ملي اعتراض کرده و خواستار رسیدگی به این موضوع شد ه اند.


فناوران- با توجه به اینکه مزایده طرح پروژه خدمات ارزش افزوده (VAS) به صورت سرویس های متنی SMS، کدهای دستوری USSD، صوتیIVR آهنگ انتظار RBT چندرسانه ای APP، GAME، NFC، PAYMENT، IN برگزار شده و شرکت توسکا با مدیریت محمد کاشانی برنده این مزایده شده است، شرکت های تولیدکننده محتوا از روز 15 مهرماه ملزم به مشارکت با این شرکت، برای معرفی خدمات خود در رسانه ملی هستند.
درواقع به موجب این مزایده از این پس انحصار اطلاع رساني ارايه خدمات مبتني بر فناوري و محتوا در بستر موبايل يا فضاي مجازي، خدمت دانش بنيان و نرم افزار موبايلي، معرفي هرگونه خدمت مبتني بر پرداخت الكترونيك يا كيف پول، خدمت مبتني بر دانش و فروش محصولات ارزش افزوده و شارژ تلفن همراه بر روي موبايل در رسانه ملي به شركت توسكا در سايه همراه اول واگذار شده است.
این موضوع موجب اعتراض شرکت های تولیدکننده محتوا شده چراکه معتقدند، انحصار به وجود آمده باعث می شود آنها نتوانند از تخفیف های صدا و سیما برای معرفی کالای خود بهره مند شوند.
مدیران شرکت های تولید محتوا با ارایه متنی به فناوران اعلام کرد ه اند: «چرا شرکت همراه اول در زمان آغاز حمايت از كارآفرينان دانش‎بنيان كه با به كارگيري ارزشمندترين سرمايه هاي كشور كه به حق مي توان آينده اقتصاد مقاومتي را صدها برابر مقاوم تر بسازند  به جاي حمايت و ايجاد انگيزش با سوءاستفاده از انحصار درصدد از بين بردن شركت هاي تازه به پا خواسته کرده و براي خود سهم خواهی می کند.
آيا به تصوير ده سال آينده دنيا نگريسته ايم كه همه قدرت ها استوار بر تكنولوژي هاي نوين و به قول امروزمان استارت آپ ها هستند و ما اين ثروت عظيم منابع سرشار را كه بلا شك جوانان مستعد سرزمينمان هستند، خواسته يا ناخواسته با سوءمديريت و انحصارطلبي ارزان و بلاقيمت با دستان خود تقديم قدرت هاي استعمارطلب می کنیم.»
شنیده های خبرنگار فناوران حاکی است که کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران، انجمن ناشران دیجیتال، مرکز رسانه‎های دیجیتال وزارت ارشاد، مرکز ملی فضای مجازی و... پیگیر این موضوع هستند و هفته آینده جلساتی برای حل این مشکل برگزار خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :