آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22506
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1391 10:58
تعداد بازدید : 459

هشدار به شرکت ها: در تامین امنیت خساست به خرج ندهید

شرکت هایی که بخش اعظم بودجه امنیتی خود را صرف امور حاشیه ای می کنند، به طور قطع هدف سرقت های بزرگ سایبری قرار می گیرند.

خبرگزاری فارس- گروهی از مدیران چند موسسه امنیتی معتقدند شرکت‌های تجاری باید پول بیشتری برای حفظ امنیت خود در فضای مجازی هزینه کنند و مراقب وضعیت شبکه‌های رایانه‌ای خود هم باشند.
برخی شرکت‌ها که تصور درستی در مورد نحوه حفظ امنیت خود ندارند، صرفا بر روی خرید فایروال و نرم‌افزارهای سنتی ضدویروس متمرکز می شوند و در عمل نمی‌توانند از داده‌های شخصی خود بر روی وب و در داخل شبکه‌های محلی به خوبی محافظت کنند.
با توجه به تحول در شیوه‌های نفوذ به رایانه‌ها و استفاده گسترده هکرها از انواع بدافزارهای تحت شبکه که توسط ضدویروس‌های سنتی قابل تشخیص و نابودسازی نیستند، ضروری است شرکت‌های تجاری در رویگرد خود به امنیت تجدیدنظر کنند.
به اعتقاد شرکت‌های DVLabs، ArcSight و Fortify آنها باید با درک ویژگی‌های محیط وب و تهدیدات آن برای مقابله با خطرات فزاینده موجود برنامه‌ریزی کنند.
در کنار مقابله با تهدیدات اینترنتی، شناخت تهدیدات داخلی و محلی و آموزش به کارکنان در این زمینه هم اهمیت دارد، زیرا در بسیاری از موارد کارکنان به علت بی‌اطلاعی و با باز کردن یک ضمیمه ایمیل آلوده خسارات سنگینی به شرکت محل کار خود وارد می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :