آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22509
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1391 11:0
تعداد بازدید : 1007

استقرار راهکار حسابداری تلفیقی همکاران سیستم در بنیاد مستضعفان

راهکار حسابداری تلفیقی همکاران سیستم در بیش از ۲۰۰ شرکت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی استقرار یافت و این شرکت ها که در قالب ۲۴ هلدینگ در حال فعالیت هستند، از این پس برای تهیه صورت های مالی تلفیقی خود از راهکار حسابداری تلفیقی همکاران سیستم استفاده می کنند.

فناوران- مهدی انصاریان، قائم مقام مدیرعامل همکاران سیستم با اعلام این خبر گفت: ‌با استفاده از نرم‌افزار حسابداری تلفیقی، یکپارچه‌سازی اطلاعات مالی هلدینگ‌های زیرمجموعه بنیاد، به صورت مکانیزه انجام می‌شود. در این فرآیند، تهیه صورت‌های مالی از شرکت‌های فرعی آغاز شده و تا تهیه صورت‌ مالی تلفیقی کل بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به صورت مکانیزه ادامه خواهد یافت.
انصاریان سرعت و دقت در جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز تلفیق، امکان مغایرت‌گیری دوره‌ای بین شرکت‌های زیرمجموعه، صدور اسناد تعدیلی خودکار، تهیه صورت مالی تلفیقی به کمک نرم‌افزار و تهیه گزارش‌های اثباتی برای سهولت در امر حسابرسی را از جمله مهم‌ترین منافع استفاده از این نرم‌افزار در سطح این هولدینگ معرفی کرد.
وی با اشاره با ابعاد گسترده‌ی این پروژه گفت: «این نخستین بار است که تهیه‌ صورت‌های مالی یک مجموعه اقتصادی بزرگ کشور با تنوع فعالیت‌هایی اعم از صنعت، خدمات و عمرانی و پراکندگی جغرافیایی، با این تعداد هلدینگ و شرکت زیرمجموعه، از طریق یک سیستم نرم‌‌افزاری مکانیزه
می‌شود.
با اجرای این پروژه، امکان دستیابی به اطلاعات مالی شرکت‌های زیرمجموعه به صورت مکانیزه برای مدیران شرکت‌های بنیاد فراهم شده و آنها را به سمت استفاده از نرم‌افزار گزارشات مدیریتی برای دستیابی به گزارش‌ها و تحلیل‌های مبتنی بر اطلاعات فروش، منابع انسانی، سرمایه‌گذاری‌ها و پروژ‌ه‌های در دست و غیره برای اتخاذ تصمیم و راهبری مجموعه سوق داده است.»
به گفته قائم مقام همکاران سیستم، این اطلاعات از مجموعه سیستم‌های عملیاتی یکپارچه همکاران سیستم که در شرکت‌های زیرمجموعه مستقر شده است به صورت ماهانه تلخیص و به ستاد بنیاد و هلدینگ‌ها منتقل می‌شود.
گفتنی است در جلسه‌ای که روز یک‌شنبه با حضور مسوولان بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، مدیران مالی هلدینگ‌های زیرمجموعه‌ و مدیران و سرپرستان سازمان حسابرسی هریک از هلدینگ‌ها برگزار شد، تاریخچه و روند پیشرفت و اهداف آتی این پروژه تشریح شد. بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های اقتصادی کشور است که در بیش از ۵۰ رشته صنعتی فعالیت دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :