آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22511
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1391 11:3
تعداد بازدید : 741

شرایط بخشودگی جرایم واحدهای صنعتی اعلام شد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اعلام شرایط بخشودگی جرایم مربوط به بدهی های واحدهای صنعتی، گفت: نحوه تسویه اقساط ارزی به زودی توسط بانک ها نهایی و اعلام می شود.

خبرگزاری مهر- قربان دانیالی دیروز در یک نشست خبری با اعلام اینکه بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک توسعه‌ای و تخصصی فعالیت می‌کند، گفت: سرمایه پایه این بانک هم‌اکنون 27 هزار میلیارد ریال است.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: 15 درصد تسهیلات بخش صنعت توسط این بانک پرداخت می‌شود. مجموع منابع بانک در حال حاضر حدود 24 هزار میلیارد ریال است که نسبت به 10 ماهه سال گذشته حدود 90 درصد رشد داشته است. دانیالی با اعلام میزان مصارف این بانک افزود: در مدت زمان 10 ماه اول سال این میزان به 131 هزار میلیارد ریال به رشد 24 درصد رسیده، همچنین میزان تسهیلات پرداختی حدود 13 هزار میلیارد ریال بود که از این میزان هشت هزار میلیارد ریال آن به سرمایه در گردش واحد‌ها اختصاص یافت. وی گفت: 9/6 میلیارد دلار قرارداد بین بانک و صندوق توسعه ملی وجود دارد که 400 میلیون دلار به صورت ریالی و 5/6 میلیارد دلار به صورت ارزی است. در قالب تسهیلات ارزی بیش از 290 طرح نهایی و مسدودی ارزی از بانک مرکزی اخذ شد. دانیالی از اختصاص پنج هزار و 340 میلیارد ریال به این بانک از محل تکلیف قانون بودجه به بانک‌ها برای پرداخت سه درصد سپرده به بانک صنعت و معدن و کشاورزی سخن گفت و افزود: 400 میلیون دلار قرار داد صندوق توسعه و بانک در قالب پرونده‌های ریالی بررسی نهایی شد.
دانیالی میزان مطالبات معوقه‌ای بانک را یکهزار و 700 میلیارد تومان اعلام کرد و با بیان اینکه از این میزان بیش از 400 میلیارد تومان تعیین تکلیف شده است، گفت: از امروز تا 25 اسفند ماه هر واحد صنعتی و تولیدی تکلیف بدهی‌های خود را مشخص کند و بپردازد یک‌جا کل جرایم آن شامل بخشودگی می‌شود و اگر بدهی‌ها را تعیین تکلیف کند بخش دیگر جرایم منوط به ایفای تعهدات می‌شود. وی با اشاره به اینکه طبق قراردادها تسهیلات ارزی باید به صورت ارزی نیز با بانک‌ها تسویه شوند، گفت: در این رابطه امکان تسویه تسهیلات ارزی مربوط به برخی بدهکاران بر اساس ارز مبادله‌ای و به صورت ریالی امکان‌پذیر شد.
دانیالی همچنین از برنامه‌ریزی بانک‌ها برای تعیین نحوه اقساط ارزی مشتریان خبر داد و گفت: در این زمینه به زودی تصمیم‌گیری و اعلام می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :