آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226401
تاریخ انتشار : 12 آذر 1396 10:11
تعداد بازدید : 1004

سند جنبش تولید محتوا در دست تدوین است

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: سند جنبش تولید محتوا در مرکز ملی فضای مجازی تهیه شده و به زودی در شورای عالی فضای مجازی به تصویب می رسد.

ایکنا - ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان مصوبه افزایش چندبرابری تولید محتوا در مرکز ملی فضای مجازی گفت: سندی تحت عنوان جنبش تولید محتوا در حال تهیه است که به واسطه این سند سعی داریم تا تولید محتوا را در کشور مردمی تر و مردم را در اقشار و تشکل های مختلف ساماندهی کنیم و در نهایت شاهد تولید بیشتری باشیم.
وی ادامه داد: طبق بررسی های مختلف عمده تشکل های کشورمان، مذهبی هستند و تشکل های مذهبی فرهنگی بیشترین آمار را در کشور تشکیل می دهند. معتقدم اگر این تشکل ها حمایت و هدایت شوند، ما شاهد این خواهیم بود که در حوزه محتوا جنبش قابل توجه داشته باشیم.
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: در حوزه محتوای فضای مجازی رقابت مان به صورت مستمر با جهان و نامحدود است، اما رقابت مان در فضای حقیقی منتهی به یک یا چند کشور می شود. در فضای مجازی به دلیل برداشته شدن مرزها در همه فضا ها تولید محتوا می شود؛ اگرچه شاید بسیاری از محتواهای تولید شده به زبان های مختلف باشد، اما به سهولت می توان با زیرنویس از محتوای آن بهره مند شد.
وی بیان کرد: فعالیت ما در تولید ملی محتوا باید به گونه ای باشد که بتوانیم بخش اعظم اوقات فراغت یک شهروند ایرانی را تامین کنیم؛ بنابراین باید به این سمت حرکت کنیم؛ قطعا کار سختی است اما با تهیه سند جنبش تولید محتوا امیدواریم بتوانیم این امور به سهولت محقق شود.
رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: ۹ سند داخل کمیسیون های مرکز ملی فضای مجازی به تصویب رسیده و در نوبت شورای عالی فضای مجازی قرار دارد که پس از تصویب این اسناد رسانه ای می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :