آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226405
تاریخ انتشار : 12 آذر 1396 10:15
تعداد بازدید : 1026

فیس بوک چگونه آزمون کپچا را انجام می دهد؟

فیس بوک به منظور تایید هویت کاربران و اطمینان از اینکه آنها شخصی واقعی و نه یک روبات اینترنتی هستند، مشغول استفاده از نوعی کپچای (CAPTCHA) جدید است. در تصویری از آزمون هویت این شبکه اجتماعی که روز سه شنبه در توییتر به اشتراک گذاشته آمده است: لطفا یک تصویر از خودتان که به صورت واضح چهره شما را نمایش دهد بارگذاری کنید. ما این تصویر را بررسی و سپس برای همیشه آن را از روی سرورهای خود حذف می کنیم.

نیتاشا تیکو*
nitashatiku@
در بیانیه ای که برای وب سایت وایرد ارسال شده است، یکی از سخنگویان فیس بوک می گوید: آزمون تصویر در نظر دارد به ما در ردیابی هر شکل از فعالیت های متقابل مشکوک در وب سایت شامل ساخت حساب کاربری، ارسال درخواست های دوستی، راه اندازی پرداخت های تبلیغاتی و ساخت یا ویرایش تبلیغات کمک کند.
فرایند انجام این آزمون شامل شناسایی فعالیت مشکوک و بررسی تصویر به صورت خودکار صورت می گیرد. به منظور تشخیص اینکه آیا حساب کاربری معتبر است یا نه، فیس بوک منحصر به فرد بودن تصویر را بررسی می کند. آزمون تصویر یکی از چندین شیوه خودکار و دستی است که به منظور شناسایی فعالیت های مشکوک به کار گرفته می شود.
فیس بوک به منظور جلوگیری از دستکاری شدن این سیستم از ارایه جزییات بیشتر سرباز زد. فعالیت مشکوک می تواند شامل کاربری باشد که به صورت ناگهانی تغییر مکان می دهد؛ بدین صورت که پس از فعالیت مداوم و ارسال پست از نیویورک به ناگاه فعالیت خود را از روسیه از سر می گیرد.
از نظر من همانطور که در آیفون ۱۰ و سیستم فیس آی دی می بینیم، فناوری تشخیص چهره روزافزون در حال رشد در حوزه های مختلف است. به نظر می رسد در تصویری که از توییتر حذف شده است، کاربران تا زمان تأیید تصویر مورد نظر، قادر به ورود به حساب خود نخواهند بود. در پیام مربوط به این اشاره آمده است: شما در حال حاضر نمی توانید وارد حساب خود شوید. پس از آنکه ما تصویرتان را بررسی کردیم، با شما تماس خواهیم گرفت. اکنون به عنوان یک پیشگیری امنیتی از حساب فیس بوک خود خارج خواهید شد. کاربران فیس بوک که از امنیت حساب خود اطمینان ندارند، می توانند به این آدرس مراجعه کنند.
فیس بوک تاریخ به کارگیری این فناوری را اعلام نکرده است، اما براساس پستی در وب سایت ردیت، کاربران گزارش داده اند که مشابه این پیغام را در ماه آوریل دریافت کرده اند.
ستون نویس مجله اینترنتی Wiredنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :