آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226406
تاریخ انتشار : 12 آذر 1396 10:19
تعداد بازدید : 756

رییس سازمان مدارس غیردولتی اعلام کرد:

حضور دانش آموزان ایرانی در فضای مجازی، دو برابر میانگین جهانی

رییس سازمان مدارس غیردولتی گفت: دانش آموزان ایرانی زمان زیادی را در فضای مجازی می گذرانند که این میزان 2 برابر میانگین جهانی است.

فارس - مجتبی زینی وند رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با بیان اینکه آموزش الکترونیکی ابزاری برای انتقال بهتر آموزش و تقویت آموزش رسمی است گفت: در هیچ جای دنیا آموزش الکترونیکی جایگزین آموزش رسمی نشده و در کنار آموزش و پرورش رسمی و مکمل و تقویت کننده آن است.
وی افزود: دانش آموزان ایرانی زمان زیادی را در فضای مجازی می گذرانند که این میزان 2 برابر میانگین جهانی است و این مساله در حالی اتفاق می افتد که محتوای مناسبی برای این دانش آموزان در فضای مجازی تولید نکرده ایم.
زینی وند ادامه داد: معلمان باید به فناوری های روز به عنوان یک گزینه ضروری نگاه کنند زیرا روش های قدیمی جواب نمی دهد و باید تربیت با اقتضائات زمان همگام و هماهنگ باشد.
رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با بیان فعالیت هایی برای ارتقای عملکرد پرورشی و آموزشی در حوزه آموزش الکترونیک در وزارت آموزش و پرورش، گفت: از شهریور ماه و با دستور وزیر آموزش، تولید محتوای الکترونیکی در قالب 45 لوح آغاز شده است و در 6 مدرسه استان البرز و 4 مدرسه خارج از کشور به صورت پایلوت تدریس می شود.
وی با بیان اینکه برای توانمندی سازی معلمان و کادر هم برنامه هایی داریم، ادامه داد: دوره 12 جلسه ای در استان کرمانشاه به صورت پایلوت برگزار شده و در مرحله تربیت مدرس برای آموزش کادر هستیم.
زینی وند، یکی از نتایج گسترش آموزش های الکترونیکی را گسترش عدالت آموزشی دانست و بیان کرد: 17 آیین نامه و دستورالعمل جدید در این حوزه وجود  دارد که باید به 13 هزار موسس مدارس غیردولتی آموزش داده شود.
رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: سیستم   مدیریت آموزش الکترونیکی (LMS ) روی یک سامانه نصب شده و 4 مدرسه در سرپل ذهاب تحت پوشش این آموزش هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :