آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226408
تاریخ انتشار : 12 آذر 1396 10:22
تعداد بازدید : 320

گرانی نوت‌بوک در پی داشت

تغییر در رده بندی برندها در بازار نوت بوک

گرانی کالاهای کامپیوتری علاوه بر کاهش شدید تقاضا از بازارهای کامپیوتر به بروز تغییرات چشمگیر از لحاظ رده بندی برندها در بازار کالاها منجر شد. نمونه این اتفاق را می توان در بازار نوت بوک شاهد بود.


فناوران- بر اساس بررسی های انجام شده، اگر چه این روزها بازار خرید و فروش نوت بوک و تبلت بی رونق تر از همیشه است؛ اما با این حال این بازار به خوبی تغییر در رده بندی های برندها را احساس می کند. 
به گفته فعالان بازار کامپیوتر، این تغییرات محسوس از میزان واردات برندهای مختلف مشخص می شود. به عنوان مثال تا همین یک سال پیش ایسوس، لنوو و ایسر از محبوب ترین برندها در بازار نوت بوک بودند. اما طی یک سال گذشته و به دلیل رشد قیمت ها در بازار شاهد تغییر و دگرگونی در رده بندی برندها هستیم. به این ترتیب در شرایط فعلی ایسر و برندهای ارزان قیمتی چون آی لایف در بازار نوت بوک فروش بهتری دارند.
فعالان بازار همچنین با بیان کاهش چشمگیر واردات نوت بوک و تبلت های اپل می گویند: حجم واردات محصولات این برندها و تقاضا هم برای این محصولات کاهش چشمگیری یافته 
است.
فعالان بازار می گویند: در حال حاضر آی لایف که عرضه کننده نوت بوک های ارزان قیمت با حداقل قیمت 500 هزار تومان است، بیشترین مخاطب را در بازار کامیپوتر دارد. برخی از مدل های ارزان قیمت برندهای ایسر، لنوو، ایسوس هم اندک تقاضایی در بازار دارند.
کلانی یکی از فعالان بازار با بیان ریزش چشمگیر تقاضا برای کامپیوترهای بدون کیس می گوید: کاهش تقاضا برای رایانه های بدون کیس یا همان آلین وان های معروف محسوس تر است تا نوت بوک. زیرا در شرایط فعلی میزان تقاضا برای کامپیوترهای آلین وان بسیار کم شده است و در این بین آی مک های اپل رکورددار کاهش تقاضا و فروش در بازار ایران هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :