آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226425
تاریخ انتشار : 12 آذر 1396 10:45
تعداد بازدید : 556

شفافیت 5 برابر تصاویر با کابل جدید HDMI

با از راه رسیدن نسل جدید کابل های HDMI، موسوم به HDMI 2.1 تماشای فیلم و ویدیو با وضوح بالا۱۰۲۴۰ در ۴۳۲۰ پیکسل ممکن می شود.

مهر – بر اساس وب سایت نیواطلس، نسل اول کابل های HDMI تماشای ویدیو با کیفیت Full HD یا ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل را ممکن می کردند.
با گذشت زمان و افزایش کیفیت تصاویر و کابل های موردنظر این رقم به ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل 4K  افزایش یافت. پس از مدتی این رقم به ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل 8K  و حالا به رقم ۱۰۲۴۰ در ۴۳۲۰ پیکسل 10K  رسیده است. 
کابل های HDMI2 .1، مشاهده تصاویر فشرده نشده 8K  را با نرخ تازه سازی ۶۰ هرتز یا مشاهده تصاویر 4K  را با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز ممکن می کنند.
همچنین میزان کلی انتقال داده ها از رقم ۱۸ گیگابایت در ثانیه در گذشته به رقم بی سابقه ۴۸ گیگابیت در ثانیه در کابل های یادشده افزایش می یابد. نرخ تازه سازی تصویر درباره تصاویر 10K از طریق این کابل ها ۱۲۰ هرتز است. اما برای نمایش دقیق و بدون خدشه تصاویر در این حالت باید از الگوریتم جدیدی برای فشرده سازی تصاویر استفاده شود. کابل مذکور از فناوری موسوم به Dynamic HDR نیز پشتیبانی می کند.
استفاده از این کابل ها حجم صدای منتقل شده را برای شنیده شدن هم از یک مگابیت در ثانیه به ۳۷مگابیت در ثانیه افزایش می دهد. عرضه این کابل ها به بازار از نیمه نخست سال ۲۰۱۸ آغاز می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :