آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226431
تاریخ انتشار : 12 آذر 1396 10:53
تعداد بازدید : 636

حلقه ای برای کنترل گجت های دیجیتال

یک دستگاه کنترل کننده وسایل متصل معرفی شده است که مثل حلقه در شست دست قرار می گیرد و با حرکت دادن انگشت می توان وسایل مختلف را کنترل کرد.

ایسنا – بر اساس گزارش وب سایت گیزمگ، حلقه انگشت شست برای کنترل دستگاه های دیجیتال آخرین فناوری در به کارگیری ترفندها برای کنترل و تنظیم وسایل دیجیتال است.
حلقه Fingersound که توسط محققان گرجستانی ساخته شده است، دارای میکروفن های داخلی و ژیروسکوپ هایی است که به کاربر اجازه می دهد با استفاده از ردیابی خطوط و کاراکتر روی انگشتان دست خود، دستورات و داده های ورودی را به دستگاه های متصل بدهد. دستگاه های دیجیتال مدرن به مردم اجازه می دهند بزرگ ترین مخزن دانش انسانی خود را در جیب خود داشته باشند و همچنین قادر به برقراری ارتباط در سراسر جهان باشند، بدون اینکه به یک مکان دیگر بروند.
آنها همچنین می توانند اذیت کننده باشند، زیرا تکنولوژی در حال حاضر بسیار رواج یافته است و بسیاری از مردم در مواقعی مجبور به بی صدا کردن گوشی خود یا پنهان کردن آن می شوند تا صدای آن برایشان دردسرساز نشود. تاد استارنر، سرپرست پروژه و پروفسور محاسبات تعاملی در دانشگاه فناوری گرجستان می گوید: هنگامی که یک نفر در طول یک جلسه تلفن خود را برمی دارد، حتی اگر سعی در بیصدا کردن آن داشته باشد، رفتار وی  می تواند به دلیل ایجاد حواس پرتی گفت وگو را منحرف کند. وی افرود: اما اگر افراد بتوانند مثلا با نوشتن یک X روی دست خود از زیر میز به سادگی تماس را به پست صوتی منتقل کنند، دیگر جلسه دچار وقفه نخواهد شد.
ایده حلقه Fingersound این است که دستگاه رابطی ایجاد شود که نه تنها کاربری آسانی داشته باشد، بلکه مانند یک صفحه کلید یا ماوس قابل حمل عمل کند. این دستگاه امواج صوتی حاصل از حرکت شست را با الگوهای حرکتی ترکیب کرده و دستور لازم را می گیرد.
علاوه بر این، به کاربر اجازه می دهد یک دستگاه دیجیتالی مانند یک سیستم واقعیت مجازی را بدون نیاز به نگاه به آن کنترل کند. حلقه انگشت شست با استفاده از تعدادی از میکروفن های کوچک و ژیروسکوپ ها کار می کند تا موقعیت حلقه را ثبت کند و به صدای مشخصی که از حرکت شست روی انگشتان دیگر حاصل می شود، گوش می کند.
این دستگاه با حرکت شست به سمت پایین فعال می شود، سپس برای ورود اطلاعات یا دادن دستورات، الگوهای حرکتی از پیش تعیین شده یا تنظیم شده ازجمله خطوط، حروف و اعداد را ردیابی می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :