آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226434
تاریخ انتشار : 12 آذر 1396 11:2
تعداد بازدید : 876

همایش ملی IFRS برگزار شد

اولین همایش ملّی پیاده سازی IFRS ویژه بنگاه های کوچک و متوسط که بر اساس برنامه استراتژیک گروه شرکت های طرفه نگار و با هدف ایفای مسوؤلیت اجتماعی شرکتی (CSR)، طراحی شده روز نهم آذر در سالن همایش های دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد.


فناوران - محمد مهدی واحدی، دبیر اجرایی اولین دوره این همایش گفت: پس از دو دهه فعالیت در کسب و کارهای کوچک و متوسط و با تجربه تولید انواع نرم افزارهای تخصصی حسابداری، مالی و سازمانی از زمستان 95 ایده تولید محتوای تخصصی و بومی سازی استانداردهای بین المللی گزارشگری را برای شرکت های SME دنبال کردیم و توانستیم  با جلب مشارکت استادان و دانشگاهیان، گام اول را در قالب رویدادی علمی–دانشگاهی طراحی کنیم.
وی افزود: همایش برگزار شده در نهم آذر ماه، اولین گام در راستای ایفای مسوولیت اجتماعی برند طرفه نگار به حسابداران و جامعه تخصّصی مالی است که با پیشنهادی برای محل برگزاری رویداد، به صورت مشترک با دانشگاه الزهرا (س) انجام شد. 
واحدی ادامه داد: برند «همایش پیاده سازی IFRS در SMEها» به نام گروه شرکت های طرفه نگار ثبت شده و طراحی این رویداد یکی از فرآیندهای بومی سازی استاندارد مذکور برای جامعه حسابداران در کشور است. وی افزود: آنچه در همایش مطرح شد عبارت بود از بررسی الزامات و چالش های پیاده سازی، نقش نهادهای قانون گذار در بومی سازی IFRS برای بنگاه های کوچک اقتصادی، خلاءهای قانونی مرتبط، ضرورت شفاف سازی مالی بنگاه های کوچک بر اساس این استاندارد، تاثیرگذاری پیاده سازی این استاندارد در روند توسعه تجارت جهانی شرکت ها و ... که به مدت یک سال در قالب رایزنی با سخنرانان محترم زمینه سازی و با پیگیری دبیر علمی همایش در مراسم ارایه شد.
وی در پایان بیان کرد: به دنبال آن هستیم که با برگزاری کارگاه های عملی پیاده سازی استانداردهای بین المللی و رایزنی با بنیاد جهانی IFRS، صاحبان کسب وکار را در دومین دوره همایش دعوت کرده و هزینه–منفعت پیاده سازی و پرداختن به استاندارد مذکور را در بنگاه های کوچک بررسی کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :