آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226534
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 11:9
تعداد بازدید : 512

نگاهی به اپلیکیشن سامسونگ برای رفع اختلال دید در QLED

شرکت سامسونگ الکترونیکس اپلیکیشنی به نام SeeColors را برای تمام مدل های تلویزیون های QLED خود عرضه کرده است که به افراد مبتلا به «نقص دید رنگی» یا CVD کمک می کند نقص های دید خود را تشخیص دهند.

فناوران- این اپلیکیشن SeeColors نام دارد. بر اساس همین تشخیص های فردی، تلویزیون QLED که توانایی تولید ۱۰۰ درصد حجم رنگ را دارد، رنگ ها را روی صفحه نمایش تنظیم کرده و به فرد مبتلا به CVD امکان می دهد تجربه تماشای رنگ های دقیق را داشته باشند. 
بر اساس سرشماری که در اروپا و آمریکای شمالی انجام شد، در حدود۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به CVD هستند که ۸ درصد مردان و یک درصد زنان را در بر می گیرد. البته بیشتر افراد مبتلا به CVD از مشکل خود و تاثیر آن بر کیفیت زندگی شان مطلع نیستند.
با استفاده از SeeColor روی تلویزیون های سامسونگ، کاربر می تواند نوع و سطح CVD را تشخیص داده و سپس به صورت مستقیم صفحه تلویزیون QLED خود را بر اساس نتایج همین تشخیص فردی، تنظیم کند. شرکت سامسونگ الکترونیکس با هدف عرضه راهکاری آسان و دقیق برای تشخیص CVD با پرفسور کلارا ونزل همکاری کرده است که ریاست بخش مکاترونیکس، اپتیکس و انفورماتیک مهندسی مکانیک را در دانشگاه بوداپست برعهده دارد. 
در این همکاری وی وظیفه تست رنگ سنجی یا C–Test تلویزیون ها و دستگاه های موبایل را انجام می دهد. آزمایش C–Test طراحی شده توسط پرفسور ونزل یک تست تشخیص دیجیتالی است که از مفهوم فیلترهای رنگی و مدل های ریاضی برای تشخیص سطح CVD استفاده می کند. با استفاده از C–Test در اپلیکیشن SeeColors توانستیم راه حلی ساده ایجاد کنیم که فرصت دیدن جهان با تمامی رنگ های آن را به همه می دهد.
علاقه مندان می توانند اپلیکیشن SeeColors را از پنل اپلیکیشن ها در تلویزیون های هوشمند سامسونگ دانلود کنند. 
همچنین می توانید نسخه مخصوص گوشی این اپلیکیشن را از فروشگاه های گوگل پلی و گلکسی اپ استور دانلود کرده و با نصب آن روی گوشی های S6, S6 Edge, S6 Edge+،  S7, S7 Edge و S8 مرحله تشخیص را انجام دهید. سپس با اتصال گوشی هوشمندتان به تلویزیون QLED، تلویزیون به صورت خودکار رنگ ها را متناسب با تشخیص فردی شما تنظیم خواهد کرد. 
اپلیکیشن SeeColors با همکاری شرکت مجارستانی Colorlite تولید شده است که فناوری های اثبات شده بر اساس ۲۰ سال تجربه تحقیقات علمی خود را روی لنز های مخصوص افراد مبتلا به CVD پیاده سازی می کند. این اولین باری است که فناوری های Colorlite روی تلویزیون های هوشمند و گوشی های همراه استفاده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :