آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226535
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 11:9
تعداد بازدید : 1795

نست و گوگل در راه تولید گجت های خانگی

گوگل قصد دارد بار دیگر با شرکت نست برای طراحی و تولید گجت های هوشمند خانگی همکاری کند.

ایسنا- پس از اینکه دو شرکت گوگل و نست در سال ۲۰۱۵ با  دخالت شرکت مادر آلفابت از یکدیگر جدا شدند، بار دیگر قصد دارند با همکاری هم به رقابت با شرکت آمازون بپردازند و محصولات و گجت های هوشمند خانگی طراحی و تولید کنند.
ایسنا- بر اساس گزارش منابع آگاه به وال استریت ژورنال، شرکت نست باری دیگر به تیم سخت افزاری غول تکنولوژی گوگل پیوسته است تا بتوانند بار دیگر با همکاری همدیگر، گجت های خانگی همچون اسپیکرهای هوشمند بسازند.
این دو شرکت در حال حاضر به طور کامل با هم همکاری می کنند به گونه ای که کاربران و مصرف کنندگان می توانند محصولات و گجت های هوشمند نست را با دستورات صوتی گوگل کنترل و هدایت کنند که این امر در نتیجه همکاری طراحان این دو شرکت از سال پیش بوده است. اما هم اکنون اخبار و گزارش های جدید منتشر شده نشان از یک شراکت و همکاری عمیق تری در آینده دارد و انتظار می رود ۱۰۰۰ نفر از کارمندان و کارکنان شرکت نست به گوگل مهاجرت کرده و در آنجا مشغول به فعالیت شوند.
غول تکنولوژی گوگل در سال ۲۰۱۴ میلادی، حدود سه سال پیش، شرکت نست را به ارزش ۳/۲ میلیارد دلار خریداری کرد اما یک سال بعد به وسیله شرکت مادر آلفابت از هم جدا شده و به شکل دو برند جداگانه به کار و فعالیت خود ادامه دادند.
مدیر سابق شرکت نست در مصاحبه با وال استریت ژورنال اظهار کرد :”هر چند که این دو شرکت در این مدت کوتاه، به ظاهر از همدیگر جدا بودند اما بازاریاب ها و طراحان آنها همچنان مجبور بودند که با هم همکاری کنند و با خرده فروشان و بازار در ارتباط باشند”.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :