آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226539
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 11:23
تعداد بازدید : 2015

مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران :

تنها نیمی از کارت های بازرگانی دارای اعتبار هستند

مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران با بیان اینکه تنها نیمی از کارت های بازرگانی دارای اعتبار هستند، گفت: نظام زیر زمینی قدرتمندی ایجاد شده است که بدون کارت بازرگانی و با واردات کالای قاچاق و توزیع آن به تولیدکنندگان داخلی ضربه سختی وارد کرده است.

اتاق اصناف - محمدرضا جعفریان اظهار کرد: از ۱۲۰۰ کارت بازرگانی که در حال حاضر وجود دارد تنها نیمی از آن قابل اعتبار هستند. نظام زیرزمینی قدرتمندی ایجاد شده است که بدون کارت بازرگانی و با واردات کالای قاچاق و توزیع آن به صورت خیلی آسان به تولید و تولیدکنندگان داخلی ضربه وارد کرده است.
وی با بیان اینکه مسوولان عزم ملی در مبارزه با قاچاق ندارند، افزود: اگر واقعا مسوولان اراده راسخ دارند پس به چه دلیل ما شاهد این حجم کالای قاچاق در داخل کشور هستیم زیرا همین افراد هستند که موجب فرار مالیاتی در کشور می شوند .
مشاور مالیاتی اتاق اصناف تصریح کرد: در ۱۲ سال گذشته ما نتوانستیم طرح جامع مالیاتی را عملیاتی کنیم زیرا در این خصوص دچار ضعف و ناکارآمدی هستیم.
جعفریان با بیان اینکه ضروری است که اتاق بازرگانی درباره صدور کارت های بارگانی اعمال سختگیری کند، گفت: به چه سبب برای فردی که فوت شده است کارت بازرگانی صادر می شود؛ فردی که می خواهد کارت بگیرد باید حداقل آموزش های اولیه را در این رابطه ببیند و در تجارت جهانی فعال باشد.
وی بیان کرد: باید در رابطه با این امر یک دگراندیشی و بازنگری انجام دهیم تا بتوانیم مشکلات این بخش را حل و فصل کنیم و افرادی کارت اخذ کنند که واقعا در کار تجارت تخصص داشته و همچنین دارای هویت باشند که بتوان از آنها مالیات دریافت کرد.
مشاور مالیاتی اتاق اصناف ادامه داد: باید برای کسانی که نخستین بار کارت بازرگانی دریافت می کنند اعتبارسنجی صورت بگیرد تا هر فردی برای بار نخست حجم بالایی از واردات را انجام ندهد و بعد هم تا مؤدی مالیاتی شناسایی شود، زمان زیادی می برد .
وی در خصوص اینکه چرا کلا ۳۸ درصد اقتصاد ما مالیات می دهد گفت: زمانی که قانونگذار عده ای را از پرداخت مالیات معاف می کند بسیاری از افراد دیگر هم تمایلی به پرداخت آن ندارند که در واقع این بحث به گونه ای تبعیض مالیاتی محسوب می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :