آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226543
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 11:30
تعداد بازدید : 1971

فاینانس، دولت را بدهکارتر می کند

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه استفاده از فاینانس، دولت های آینده را بدهکارتر می کند، گفت: سرمایه گذاری مشترک خارجی بهتر از فاینانس است.

مهر – غلامحسین شافعی درباره اعلام آمار جذب فاینانس های خارجی از سوی دولت در گزارش های رسمی گفت: نگرانی از رفتار دولت درباره هدایت فاینانس ها به پروژه های دولتی، کماکان از سوی بخش خصوصی وجود دارد و البته این دغدغه هم کاملا بجا ست؛ چرا که در برنامه ششم توسعه، جذب ۶۵ میلیارد دلار فاینانس پیش بینی شده است که بتوان از تامین مالی خارجی استفاده کرد.
شافعی گفت: دولت باید امکان استفاده بخش خصوصی از فاینانس ها را فراهم کرده و خود کمترین استفاده را از آن داشته باشد؛ البته در رابطه با صدور ضمانت نامه ها نیز بارها اعلام شده که بیشتر به توانمندسازی بخش خصوصی توجه شود و استفاده از ضمانت نامه دولتی برای پروژه های بخش خصوصی نیز فراهم شود که امیدواریم دولت به این قضیه توجه کند.
وی اظهار داشت: استفاده زیاد از فاینانس ها از سوی دولت، جای نگرانی برای آینده کشور دارد و بخش خصوصی در این زمینه باید به میدان آید؛ دولت باید این موضوع را متوجه شود که در شرایط فعلی اقتصاد ایران، دولت بدون همکاری و مشارکت بخش خصوصی قادر به حل مشکلات اقتصادی کشور نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :