آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226555
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 11:56
تعداد بازدید : 626

شکست اینتل از کوالکوم در گوشی آیفون

آن دسته از گوشی های آیفون ایکس که مجهز به مودم های Snapdragon X16 کوالکوم هستند، در زمان اتصال به شبکه های نسل چهارم ال تی ای عملکرد بهتری در مقایسه با آیفون های مجهز به مودم های XMM7480 اینتل دارند.

فارس - بررسی های انجام شده توسط موسسه سلولار اینسایت نشان می دهد کوالکوم در این زمینه بر اینتل برتری دارد و این در حالی است که اپل و کوالکوم بر سر استفاده بدون مجوز اپل از حق اختراعات ثبت شده کوالکوم در مدل های مختلف آیفون با یکدیگر درگیری حقوقی دارند.
درگیری حقوقی دو طرف در این زمینه جدی است و کوالکوم در تلاش است از اپل غرامت سنگین مادی دریافت کرده و جلوی فروش چندین مدل آیفون را به همین بهانه بگیرد.
تحقیقات سلولار اینسایت که با استفاده از تجهیزات حرفه ای صورت گرفته، حاکی است دریافت سیگنال های مخابراتی ال تی ای توسط مودم های کوالکوم با قدرت –85dBm صورت می گیرد و دسترسی به سرعت دانلود 195 مگابایت در ثانیه را به سهولت ممکن می کند.
این موسسه معتقد است مودم های کوالکوم در مجموع 67 درصد سریع تر از مودم های رقیب تولید شده ازسوی اینتل هستند و این تفاوت قبلا در مودم های نصب شده در گوشی های آیفون 7و 7 پلاس هم مشهود بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :